שתף קטע נבחר

אתם שיתפתם
  זירת הקניות
  הפלסטינים: חיילים היכו מועמד לנשיאות הרשות
  גורמים פלסטינים אומרים כי המועמד העצמאי, מוסטפה ברגותי, הוכה הערב במחסום בין שכם לג'נין. בצה"ל אומרים שהטענות שהוכה נבדקות. היום האשים ברגותי כי ישראל מסייעת לאבו מאזן

  ד"ר מוסטפה ברגותי, אחד המועמדיםבבחירות לנשיאות הרשות, הוכה הערב (יום ד') על ידי חיילים במחסום בית איבא, כך דיווחו הערב גורמים פלסטינים. לדבריהם, ברגותי עוכב במחסום שבין ג'נין לשכם, והחיילים היכו את אחד ממלוויו. ברגותי ניסה להתגייס לעזרתו והוכה אף הוא. על פי הפלסטינים, לאחר שהוכה נלקח ברגותי לבית החולים ברמאללה.

   

  בצה"ל אומרים בתגובה כי ברגותי הגיע למחסום הסמוך לשכם. החיילים ביקשו ממנו תעודת זהות, הוא נבדק ואז שוחרר. עוד נמסר מצה"ל כי הטענות על כך שהוכה נבדקות.

   

  עוזרו של ברגותי, איהבּ ג'רירי, סיפר: "מוסטפה וארבעת מלוויו טולטלו והוכו על ידי החיילים במחסום. לאחר מכן עוכבו שם במשך חצי שעה". בתקרית

  מוקדמת יותר טוענים הפלסטינים כי חיילים לא איפשרו לברגותי לחצות מחסום אחר. מקור צבאי אר לסוכנות איי.פי כי לו היה ברגותי מתאם את המעבר עם הצבא, היה יכול לחצות את המחסום ללא תקלות.

   

  ברגותי מכהן כיו"ר "היוזמה הדמוקרטית הפלסטינית" והוא המועמד העצמאי הבולט בבחירות. ברגותי הוא דמות ידועה בעיקר בקרב הארגונים הבינלאומיים בשטחים ומחוץ להם לנוכח מאבקיו,  בעיקר בסוגיית גדר ההפרדה.

   

  היום, תקף ברגותי "את ההתערבות הישראלית וההתערבות הזרה בבחירות לנשיאות הרשות".

   

  ברגותי אמר כי ההתערבות הזאת נועדה להיטיב עם מועמד אחד והוא מועמד הפתח אבו-מאזן. ברגותי גם אמר כי ישראל מקשה על יתר המועמדים האחרים את התנועה בין היישובים, הפלסטינים ומפלה לטובה את אבו-מאזן.

   

  בתוך כך, פורסם היום כי המועמד לנשיאת הרשות אבו מאזן, מוביל בחמישה אחוזים על פני יריבו המרכזי בהתמודדות, מרואן ברגותי. כך עולה מסקר דעת קהל חדש שערך המכון לתקשורת ולמדיה בירושלים. יצויין כי בראש המכון עומד שר העבודה בממשלת אבו עלא, ר'אסן אל-חטיב.

   

  בהכנת הידיעה השתתפו סוכנויות הידיעות
  לפנייה לכתב/ת
   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  מומלצים