שתף קטע נבחר

הכי מטוקבקות

  שישה מיתוסים על התקרחות

  1. תספורת תכופה מונעת נשירה: אמנם על שערה ארוכה קיים אפקט משמעותי יותר של כח המשיכה, כך ששערה שאמורה הייתה לנשור מחרתיים לנשור היום, אך שערה בריאה לא תנשור - יהיה אורכה אשר יהיה. ריבוי תספורות או גילוח לא ישנה את המהלך הטבעי של השערה, משום שכל שערה מכילה תאים מתים שלא מושפעים מגזירתם.

   

  2. גילוח הראש מצמיח שיער חזק יותר: לזקיק השערה שטמון במעמקי הקרקפת אין 'מושג' קלוש באשר למתרחש על השערות שמכילות תאים מתים. לכן הגילוח לא משפיע לכאן או לכאן על קצב הצמיחה או הנשירה של השיער והוא לא יוצר שיער בריא יותר.

   

  3. חפיפה תכופה מגבירה נשירה: אין קשר בין מספר החפיפות לנשירת השיער. שמפו לא חודר לזקיק ולא משפיע על אורך חיי השיער, לכן תוכלו להמשיך לחפוף את השיער מדי יום. רופאי עור אף נוטים להמליץ לבעלי עור שמן או קשקשים על חפיפה יומיומית שעשויה להשפיע לטובה על בריאות הקרקפת.

   

  4. צביעת שיער הורסת את השיער: כאמור, שיער מכיל תאים מתים שלא משפיעים על הצמיחה או על הנשירה. צבע השיער לא חודר לזקיק השערה, ולכן הוא לא הורס את השיער ולא מחיש נשירה.

   

  5. מייבש שיער מגביר נשירה: חימום באוויר חם מאוד אכן עלול לפגוע בזקיק השערה ולגרום לנשירת שיער. אבל ייבוש שיער למשך דקות ספורות לא אמור להשפיע כלל על הזקיק או על הנשירה.

   

  6. גברים שעירים הם בדרך כלל קירחים: אמנם רמות גבוהות של טסטוסטרון גורמות הן להקרחה והן לשעירות, אלא שנשירת שיער תלויה במגוון גורמים גנטיים נוספים, ולכן גברים שעירים עשויים להיות בעלי שיער שופע, ולהיפך - גברים חלקים עשויים לסבול מנשירת שיער ומהקרחה.

   

  לפנייה לכתב/ת
   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  צילום: ויז'ואל/פוטוס
  התקרחות. השערה לא מרגישה
  צילום: ויז'ואל/פוטוס
  ד"ר רק שאלה
  מחשבוני בריאות
  פורומים רפואיים
  מומלצים