שתף קטע נבחר
הכי מטוקבקות

  שאלות אינטימיות: אתם שואלים, המומחים עונים

  האם אפשר להגדיל את הפין באמצעות כוחות על-טבעיים? מדוע קשה לגבר בן 60 להגיע לזיקפה מלאה? אתם שאלתם - המומחים השיבו

  האם אפשר להגדיל את הפין באמצעות כוחות על טבעיים?

  אני בן 24. השאלה שלי היא האם ניתן להגדיל את איבר המין באמצעות טיפול אנרגטי וללא תרופות (מגע ידי חשמל). פניתי בעקבות מודעה למטפל מסוג כזה, שטוען שיש לו כוחות על טבעיים, ושבמחיר 1,000 דולר הוא יצליח, בתוך שלושה טיפולים, להגדיל את מימדי האיבר שלי.

   

  מרים ברנר, מטפלת מינית מוסמכת ומדריכה ראשית ב'דלת פתוחה', תחנה כלל ארצית לייעוץ לצעירים בנושאי זוגיות, מיניות ואהבה, גבעת סביון:

   

  האמונה ביכולת הטיפול והריפוי של בעלי כוחות אנרגטיים על טבעיים שונה מאדם לאדם ותלויה גם במי שמציע את הטיפול. לגבי הבעיה שלך – גם כשנעזרים בטיפול תרופתי או ניתוחי לשם הגדלת איבר המין, תוצאות הטיפולים האלה שנויות מאוד במחלוקת; על אחת כמה וכמה כשאתה מדבר על 'כוחות אנרגטיים'.

   

  אם אתה סובל עקב הקוטן (לפי הגדרתך) של איבר המין שלך וחושב שאתה לא יכול לתפקד עם מה שיש לך, כדאי לך להתייעץ בנושא רק עם אורולוג שיש לו מומחיות בנושא הגדלת הפין. לפני זה מומלץ שתפנה ליחידה לטיפול מיני באחד מבתי החולים הגדולים בארץ (ההתייעצות הראשונה כלולה בסל הבריאות), כדי לבדוק מדוע אתה רוצה להגדיל את הפין ומה מטריד אותך באשר למימדיו.

   

  מדוע קשה לי להגיע לזיקפה מלאה?

  אני אלמן זה כמה שנים, בשנות ה-60 לחיי. יש לי קשר חדש, וגיליתי שאני מתקשה להגיע לזיקפה מלאה. אני לא יודע אם לייחס את זה ל'הכל בראש שלי' או למחלה כלשהי.

   

  ד"ר צחי בן-ציון, פסיכיאטר וסקסולוג, מרכז המרפאה הסקסולוגית בבית החולים סורוקה בבאר שבע:

   

  במשך שנים נהוג היה, כדבריך, לייחס לתחום הפסיכולוגי את המשקל העיקרי בתחום הליקויים בתפקוד המיני ולחשוב ש'הכל בראש'. היום יודעים שהדברים שלובים זה בזה, אבל ברור שלמרכיב הפיזיולוגי השפעה גדולה יותר ממה שחשבו בעבר. מי שסובל מבעיה כרונית (כמו יתר לחץ דם, סוכרת, שומנים בדם, בעיות בזרימת דם) או מבעיות בעצבוב (כמו עיוותים בעמוד השדרה) או עובר הקרנות לאזור הגב התחתון – הבעיה שלו בתחום התפקוד המיני היא בעיקרה גופנית.

   

  עם זאת, אין ספק שמצטרף לכך מרכיב נפשי. חלק ממנו קשור ישירות למחלה כלשהי, שיש לאבחן אותה, וחלק הוא אולי תגובה לתקופת האלמנות הטרייה. על אנשים להתייחס לבעיות בתפקוד המיני כאל בעיות אחרות שמתפתחות עם הגיל, כמו בעיות ראייה.

   

  חשוב שגברים יבינו שקיימים פתרונות (הוויאגרה וסוגיה, למשל) שמסוגלים לשפר באופן משמעותי את התפקוד המיני, ושאין סיבה לקבל בעיות מסוג זה כאילו הן חלק מהחיים. אני מציע לך לפנות למרכז בינתחומי לטיפול מיני, שבצוותו נכללים אורולוג, סקסולוג ופסיכולוג, כדי לבדוק מה מתאים לך כדי לשקם את היכולת המינית.

  לפנייה לכתב/ת
   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  צילום: גטי אימג' בנק ישראל
  צילום: אילוסטרציה
  צילום: גטי אימג' בנק ישראל
  ד"ר רק שאלה
  מחשבוני בריאות
  פורומים רפואיים
  מומלצים