שתף קטע נבחר

מזוז ביטל החלטת פורז להאריך את שעון הקיץ

שר הפנים לשעבר, אברהם פורז, החליט לפני כשבועיים לקבוע באופן חד-צדדי את מועדי שעון הקיץ לשלוש השנים הבאות. היועץ המשפטי לממשלה, מני מזוז לא אהב את הרעיון וקבע שההחלטה אינה תקפה

היועץ המשפטי לממשלה, מני מזוז, ביטל בצהריים (יום ב') את החלטתו של שר הפנים לשעבר, אברהם פורז, להאריך את שעון הקיץ, וקבע שהחלטתו אינה תקפה.

 

עוד קבע מזוז כי יש להביא את הנושא לבחינת שר הפנים החדש, שטרם מונה. במכתב ששיגר ליועץ המשפטי של משרד הפנים קבע מזוז כי "פורז לא תיאם את החלטתו כנדרש עם ועדת הפנים של הכנסת, ולאחר ששרון הודיע לו על כוונתו לפטרו".

 

לפני כשבועיים, זמן קצר לפני כניסתם לתוקף של הפיטורים של שרי שינוי, החליט פורז לבצע "מחטף" ולקבוע באופן חד-צדדי את מועדי שעון הקיץ לשלוש השנים הבאות.

 

במסיבת עיתונאים אמר פורז: "פניתי ליורי שטרן, יו"ר ועדת הפנים של הכנסת, כדי לתאם איתו כחוק את מועדי שעון הקיץ, אבל הוא התמהמה. היועץ המשפטי מזוז אמר בשעתו שאם ועדת הפנים אינה משתפת פעולה עם השר, הוא רשאי לקבוע את המועדים באופן חד צדדי - וכך עשיתי".

 

על פי המחטף של פורז, בשלוש השנים הקרובות אמור היה שעון הקיץ לתוקפו ב-25 במרס בשעה 2:00 בלילה, ולהסתיים ב-28 באוקטובר באותה השעה. מזוז הבהיר אחרי הודעת פורז כי הדבר נעשה ללא התייעצות עמו. 

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: רויטרס
מזוז ביטל
צילום: רויטרס
צילום: טל כהן
פורז החליט
צילום: טל כהן
מומלצים