שתף קטע נבחר

חקירה נגד הרב מצגר בפרשת ההטבות בי-ם

היועץ המשפטי לממשלה הורה למשטרה לפתוח בחקירה נגד הרב הראשי לישראל, הרב יונה מצגר, בעקבות פרסום בערוץ 2, לפיו הרב התארח בחינם במלון מצודת דוד בירושלים, יחד עם בני משפחתו, בעת שהמדינה מימנה עבורו דירה בעיר. מזוז הורה לא לזמן את הרב לחקירה לפני שיוצגו בפניו הממצאים הראשוניים

היועץ המשפטי לממשלה, מני מזוז, הורה היום (ד') למשטרה לפתוח בחקירה ראשונית בנוגע לפרשת התארחותו של הרב הראשי לישראל, יונה מצגר, בבית המלון "מצודת דוד" בירושלים. מזוז הורה למשטרה להעביר אליו את ממצאי החקירה בטרם יוזמן הרב הראשי עצמו לחקירה.

 

בעקבות ההנחיה, הורה ראש אגף החקירות, ניצב משה מזרחי, להעביר את חקירת הרב הראשי ליחידה הארצית לחקירות הונאה של המשטרה. 

 

היועץ המשפטי לממשלה הודיע על החלטתו הבוקר למפכ"ל המשטרה, רב ניצב משה קראדי, והורה שלא לזמן את הרב מצגר לחקירה בטרם יוצגו ליועץ ממצאי החקירה הראשונית.

 

הפרשה התפרסמה לראשונה בערוץ 2 לפני כחודשיים. על פי הדיווח, הרב מצגר קיבל הטבות בסך עשרות אלפי שקלים מבית המלון לאחר שהתארח בחינם עם בני משפחתו בשני חדרים במלון בחג הפסח באפריל השנה, והתבקש לשלם רק על הארוחות שאכלו בימי האירוח. באותה תקופה מימנה המדינה לרב מצגר דירה בשכונת רחביה בירושלים.

 

בעקבות פרסום הפרשה פנתה לשכת היועץ המשפטי לממשלה לקבל התייחסות של הגורמים הרלוונטיים ובפרקליטות המדינה ערכו בדיקה ראשונית של הנושא והוכנה חוות דעת בעניין.

 

לאחרונה נערך דיון אצל פרקליט המדינה, ערן שנדר, שבמהלכו נבדקה התשתית הראייתית שנאספה בפרשה. ההחלטה לפתוח בחקירה נובעת מכך שההסברים שהתקבלו עד כה לעניין לא סיפקו את היועץ המשפטי ואת הפרקליטות, ועלו סימני שאלה רבים. 

 

הרב טען בעקבות חשיפת הפרשה כי למשרד ראש הממשלה הסדר מיוחד עם המלון וכי הוא שמשלם עבור שהותו של הרב הראשי בחגים. אולם תגובה רשמית של לשכת ראש הממשלה הבהירה: "למשרד ראש הממשלה אכן יש הסדר מיוחד עם מלון מצודת דוד, אולם הוא אינו תקף לגבי הרבנות הראשית לישראל".

 

בהכנת הידיעה השתתפה אפרת וייס
לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
יזומן לחקירה רק באישור מזוז
צילום: לע"מ
צילום: רויטרס
הממצאים יועברו אליו. מזוז
צילום: רויטרס
מומלצים