שתף קטע נבחר

איראן מציגה: ישראל עוקרת עיני ילדים פלסטינים

סדרה חדשה המשודרת בערוץ הממלכתי באיראן מציגה את "מעללי ישראל בשטחים". ומה לטענת האיראנים עושים הישראלים? חוטפים ילדים פלסטינים ממחנות הפליטים הפסטורלים, ועוקרים את עיניהם ואברים אחרים על מנת להשתילם בארץ. באחד מרגעי השיא מושתלות עיניה הירוקות של זהרה הקטנה בבנו המשותק של הגנרל הישראלי

האיראנים מכים שנית: זוכרים את סרט הקאלט האיראני על הסרן שמעון שהטמין בובת נפץ (פצצה מתקתקתקית), והרג ילדה פלסטינית? ובכן, כעת משדר הערוץ הממלכתי האיראני "SAHAR-1" סדרה "למענך, פלסטין", ממנה ניתן ללמוד פרק נוסף על "מעללי ישראל בשטחים".

 


במהלך עלילת הסדרה המסועפת לומדים הצופים כי ישראל עוסקת בחטיפת ילדים ועקירת איברי גופם לצורך השתלות וסחר באיברים. בין היתר, זוכה נשיא המדינה בלב חדש, ובנו המשותק של גנרל ישראלי זוכה בזוג עיניים פלסטיניות. 


הסדרה, הנקראת גם "עיניה הכחולות של זהרה” עלתה לאוויר בשבוע שעבר בערוץ הממלכתי האיראני SAHAR-1, וקטעים ייחודים ממנה, מובאים כאן באדיבות מכון המחקר "ממר"י". בראיון מיוחד ששידרה רשות השידור האיראנית עם יוצר הסדרה, עלי דרחשי, הוא סיפר כי נשלח במיוחד למחנות הפליטים בסוריה, על מנת לשוחח עם פלסטינים ולגבש את עלילת הסדרה.

 

דרושות: עיניים פלסטיניות בצבע ירוק

 

ובחזרה לעלילה: ההמונים גדשו את המטה שבו אמורה היתה לנאום אישיות רמת מעלה - מטה המעוטר בתמונותיו של הבכיר ובדגלי ישראל. "מפקד כוחות צה"ל בגדה המערבית והמועמד לבחירות, יצחק כהן, ידבר על ההתפתחויות האחרונות בתחום השתלות האיברים", הודיע כתב הטלוויזיה הנרגש להמוני בית ישראל הצופים בבית. "כולם ייהנו מהפיתוחים שלנו בתחומי ההשתלה ושיבוט האיברים", הבטיח כהן לקול מצהלות ההמונים. 


בעוד בישראל צוהלים, הפרו צופרי אמבולנסים את שלוותו הפסטורלית של אחד ממחנות הפליטים. "רופאים המתמחים ברפואת עיניים הגיעו לבדוק את הילדים", בישרה האחות למורה המודאגת. הרופא עבר ובדק את הילדים ואף צילם אותם וזאת בשל מחלת עיניים מסתורית, לטענתו. "מה קורה כאן? מדוע לא כולם נבדקים?!" שאלה האחות שחשדה כי משהו מתרחש. ליבה ניבא לה רעות, במיוחד כשהבדיקה המוזרה זימנה גם צילום תמוה של הילדים.


במטהו של הגנרל כהן עברו כל הלילה על תווי פניהם של עשרות ילדים פלסטינים בחיפושים אחרי זוג העיניים המתאים, כשלפתע אחד הקצינים מצא את האוצר הדרוש. "זוהי", בישר הקצין לגנרל כהן חבוש הכיפה וסביבו מגיני דוד ומנורות לרוב. "מי היא מספר 72?" התעניין כהן.


"זוהי זהרה עבד אל-רחמן מוחמד בת ה-7, ממחנה הפליטים המרכזי. צבע עיניה ירוק", הוסיף הקצין בחיוך. "הביאו אותה לכאן", הרעים הגנרל כהן. "ומה עם 32 האחרים?", היקשה הקצין. "הביאו אותה לכאן. עיניה מזכירות לי את אשתי", פסק הגנרל.


הפרק השני ששודר השבוע (שמלווה בכתוביות לאנגלית בלבד) נפתח באווירה דרמטית משהו. הגנרל כהן נכנס לחדר הילדים ומביט בתמונת בנו המשותק "תיאודור", המצולם גם הוא סמוך לדגל ישראל. משם המשיך הגנרל לבית החולים. 


"הנשיא בחדר הניתוח", הודיע הרופא לכהן, וזה פוסע שבע רצון בתוך מסדרונות בית החולים (אגב, כאן האיראנים פישלו: סמל הצלב האדום התנוסס על החלונות), וחולף על פני אחיות עם כיסוי ראש המוקפות גם הן במגיני דוד. 

 

"הנשיא חייב לך את חייו, היו לו בעיות לב רבות", אמר לו אחד מקציניו. "דיווחנו לנשיא על כל הבדיקות והפעולות שעשינו. ה'זקן' היה מרוצה מאד. הוא לא האמין שהצלחנו להשיג 32 לבבות חיים" (זאת תודות לאספקה הטריה עליה דווח בפרק הקודם). 


"מעתה נעשה משהו חשוב יותר. אנו ניתן חיים לכל מת, בכל דרך שנרצה", הבטיח כהן בדרמטיות. "אדוני, הכוחות מוכנים לנוע למחנה הפליטים", אמר הקצין. "מצויין, לך איתם. אתה יודע עד כמה חשובה לי הילדה", אמר כהן. 


הילדים מובלים לבדיקות תמוהות בבית החולים


ושוב, המצלמה עוברת למחנה הפליטים הפסטורלי בו לומדים הילדים על חשיבותו ומורשתו של מנהיג המהפכה באיראן, האייטוללה חומייני. "לא שמנו לב למחלה כלשהי אצל הילדים", אמרה האחות שחשדה שמשהו אינו כשורה. "בהתחלה לא שמים לב", הסביר הרופא הציוני חורש הרעה. "ניקח את הילדים לבדיקות בבית חולים מתקדם והם יחזרו בקרוב". אמר ולא יסף. 


אחרי סצינה קצרה, בה מתברר כי חיילי צה"ל חטפו אנשי או"ם והשתמשו במדיהם לצורך סיפור הכיסוי של הבדיקות במחנה הפליטים, חוזרת העלילה לילדים הפלסטינים שיוצאים מהאמבולנס בדרך לבדיקות התמוהות בישראל.


בדרכם הם עוברים על פני נופיה של המולדת, והמלווים המבוגרים מסבירים להם: "כל מה שאתם רואים כאן היה שלנו ונלקח מאתנו. על הכל נבנו ההתנחלויות. זוהי ארצנו פלסטין, והציונים גזלו אותה מאתנו. נלחמנו עליה ונמשיך להילחם, הבנתם?!". למקרה שהילדים לא מבינים את המסר, חוזרת האחות ואומרת :"הקרבנו קורבנות ונמשיך להקריב עד לשחרור אדמתנו". 


האמבולנס מגיע לבית חולים ישראלי שבחזיתו מתנוסס שלט ועליו אותיות חסרות כל קשר. הילדים הפלסטינים נעלמים אל הלא נודע. 


"גם בשעה שהערוצים הערביים משתדלים להיזהר משידור של תכנים אנטישמיים, הטלוויזיה האיראנית ממשיכה בשלה ומשדרת תכנים אנטישמיים בוטים", מסביר יותם פלדנר, מנהל פרוייקט הטלוויזיה של ממר"י. "בימים האחרונים חזרו לשדר באיראן את הסדרה "שתאת" ("תפוצות") ששודרה לא מכבר בחודש הרמדאן ועלתה שוב לשידור בערוץ הממלכתי האיראני בשפה הערבית. הסדרה הסורית עוסקת, בין היתר, בעלילות דם נגד היהודים".

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
יוצר הסדרה דרחשי
צילום: חן מיקא
לב פלסטיני? קצב
צילום: חן מיקא
מומלצים