שתף קטע נבחר

אולמרט נפגש עם מלך ירדן: "היחסים מתחזקים"

שר התמ"ת סיכם פגישה מוצלחת עם המלך עבדאללה: "הוא הגיב באופן יוצא מן הכלל למסרים שהעברתי מראש הממשלה". בין השאר, ביקש אולמרט להחזיר את השגריר עוד לפני הבחירות ברשות

לאחר ביקור מוצלח בקהיר, במהלכו נועד עם הנשיא מובארק וחתם על הסכם סחר ראשון עם מצרים, נועד היום (ה') שר התמ"ת, אהוד אולמרט, עם מלך ירדן.

 

אולמרט, שיצא לביקור בזק ברמת-עמון, חתם על הסכם סחר עם ירדן, והבטיח לסייע בפיתוח ההיי-טק של השכנה ממזרח. הוא העביר למלך עבדאללה מסרים מראש הממשלה שרון, ובהם בקשה להחזרת השגריר עוד לפני הבחירות לנשיאות הרשות הפסלטינית.

 

 

בתום הפגישה אמר השר, ממלא-מקום ראש הממשלה: "תגובת המלך למסרים שהעברתי הייתה יוצאת מן הכלל. חשוב לציין שהיחסים עם ירדן מתחזקים, ואני לא מתכוון רק להסכם הכלכלי שנחתם בין המדינות".

 

בפגישה עם עיתונאים לאחר הפגישה עם המלך, סירב אולמרט להתייחס לסוגיית החזרת השגריר. הוא ציין עוד כי סוגיית ארבעת האסירים הירדנים, הכלואים בישראל ועמאן דורשת את שחרורם, לא עלתה כלל בפגישה. לטענתו, הממלכה ההאשמית אינה מצפה למחוות כלשהן בתמורה לחימום היחסים.

 

בהתייחסו לשאלה האם מלך ירדן ושריו מתכוונים להגיע לישראל בקרוב, ומדוע הם מצניעים את יחסיהם עם ישראל, אמר אולמרט: "בשבועות הקרובים מתכוונים להגיע לישראל שרים ירדנים בכירים. לגבי המלך, אין זה מסמכותי להזמין אותו לבוא לישראל ולכן לא אוכל לענות לשאלה".

 

"בטקס חתימת ההסכם שנערך היום", המשיך אולמרט, "הונף דגל ישראל מול מצלמות הטלוויזיה של כל העולם הערבי. אני לא חושב שהירדנים מצניעים את היחסים שלהם איתנו, וזאת למרות שבאמת קשה להם מול המיינסטרים הערבי החשדני ומול מדינות ערביות שאין להן קשרים אתנו".

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: איי פי
המלך עבדאללה. לא ביקש מחוות
צילום: איי פי
צילום: אלעד גרשגורן
אולמרט. הדגל הונף
צילום: אלעד גרשגורן
צילום: איי פי
יש גם כאלה שנגד. שריפת דגל ישראל בעמאן
צילום: איי פי
מומלצים