שתף קטע נבחר

ועדת הכלכלה לא אישרה לבזק לבטל טלפונים ציבוריים

משרד התקשורת דרש להפחית 2,300 טלפונים ציבוריים של בזק ברחבי הארץ. ועדת הכלכלה: הפחתת הטלפונים תפגע בפריפריות. יו"ר הוועדה, שלום שמחון, דרש פירוט לגבי המקומות בהם יבוטלו הטלפונים

ועדת הכלכלה לא אישרה לבזק הפחתה של 2,300 טלפונים ציבוריים ברחבי הארץ. יו"ר הוועדה, ח"כ שלום שמחון, סירב לאשר את בקשת משרד התקשורת ודרש פירוט בנוגע למקומות בהם מבקש המשרד לבטל את הטלפונים הציבוריים.

 

בבזק טוענים, כי החברה הפסידה הון עתק מאחזקת המכשירים, שרובם עומדים ללא שימוש. הוועדה דנה בבקשה שנועדה להפחית את מספר הטלפונים הציבוריים במקומות שונים, ביניהם בתי מלון, חופי רחצה, בתי קולנוע ומוסדות חינוכיים שמספר התלמידים בהם קטן מ-200. משרד התקשורת מציע להציב טלפון ציבורי אחד בכל רדיוס של קילומטר בכל רשות מקומית, במקום לקבוע את מספר הטלפונים לפי מספר בתי האב ביישוב.

 

לדברי סמנכ"ל כלכלה במשרד התקשורת, אסף כהן, כיום פרוסים ברחבי הארץ 15 אלף טלפונים ציבוריים של בזק. "קיומם של 6.5 מיליון טלפונים סלולרים בידי הציבור מהווה היום תחליף ראוי", אמר כהן. 

 

ועדת הכלכלה טענה, כי הפחתת מספר הטלפונים תביא לפגיעה בפריפריה, ביישובים מרוחקים, במוסדות חינוך ובבתי ספר קטנים. שמחון הציע, כי תהיה חלוקה שונה, במסגרתה בכל אחד מהיישובים בארץ יהיה לפחות טלפון ציבורי אחד של בזק. הוועדה ביקשה את התייחסות משרד החינוך לעניין ביטול הטלפונים הציבוריים במוסדות חינוך.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: דודו פריד
מפסידים הון עתק. צילום: דודו פריד
צילום: דודו פריד
מומלצים