שתף קטע נבחר

"הים שאהבת לקח אותך ממני לעולמים"

3 מהרוגי אסון הצונמי הובאו היום לקבורה. מאות ליוו את שרון חליאל בדרכו האחרונה, ביניהם גם חברתו עינת פילי הפצועה, שניסתה לאחוז בו לפני שנעלם בגל העצום בתאילנד. "ארבע וחצי שנים של אהבה עצומה נגמרו, השארת אותי לבד ואני לא יודעת מה לעשות", אמרה. ילדיה של חמדה כהן (53) ספדו לה: "בכל מכשול בחייך עמדת, אבל עכשיו איתני הטבע הכניעו אותך ולהם לא יכולת לעמוד". בניה של אסתר לוי שזיהו את גופת אמם בתאילנד: "הלכת בחיוך לטייל בגן עדן, ונשארת בגן עדן"

שלושה מהרוגי אסון הטבע בדרום מזרח אסיה הובאו היום (א') לקבורה: חמדה כהן, בת 53 מראשון לציון, שרון חליאל, בן 22 מגן יבנה, ואסתר לוי, בת 57 מרעננה. זוהר אלוני, בת 24 מרחובות, תובא למנוחות מחר ב-14:00 בבית העלמין בקיבוץ עינת.

 

שרון חליאל

 

"הים שכל כך אהבת לקח אותך ממני לעולמים, מגן העדן שהפך לגיהנום. שרון שלי אהוב שלי, תודה לך על השנים הכי טובות שהיו לי כשחלקתי איתך את כל חיי, אבל הכל נקטע ברגע אחד". כך ספדה עינת פילי לחברה שרון, שנהרג באסון הטבע.

 

מאות מתושבי גן יבנה השתתפו בהלוויה שנערכה ביישוב. שרון נקבר ביום בו היה אמור לסיים את טיולו ולהתחיל לתכנן את עתידו.

 

שרון נסע לטייל בתאילנד לפני כשלושה חודשים, אחרי שהשתחרר מהצבא, יחד עם חברתו עינת, שלמדה איתו בתיכון. שרון נסחף בגל העצום ועינת חברתו ניסתה לאחוז בו אך הוא נעלם במים.

 

 

עינת הגיעה פצועה להלוויה, והתעקשה להיות נוכחת בדרכו האחרונה. היא הוסיפה בהספדה: "ארבע וחצי שנים של אהבה עצומה נגמרו, אף פעם לא חשבתי שכך זה ייגמר בנסיבות הקשות האלה. במשך שלושה חודשים לא נמאס לנו כשאהבנו, השארת אותי לבד ואני לא יודעת מה לעשות".

 

חבריהם של השניים אמרו כי "הם היו זוג לכל דבר. היתה חסרה רק הטבעת הרשמית".

 

דודתו, שולי אלפסי, ספדה לו: "לפני שלושה חודשים בחג הסוכות חיבקתי אותך חיבוק קטן לקראת הטיול, חיבוק קטן שמספיק רק לשלושה חודשים, אך לא לעולמים, וכולנו פה באנו לחבק אותך כעת לעולמים, זה עכשיו הטיול האחרון שלך. במקום לבנות לך בית אנו בונים לך קבר, הצונמי קטע את חייך אבל לא את הזכרונות הנעימים ממך, שתמיד יישארו איתנו".

 

חמדה כהן

 

מאות חברים ובני משפחה השתתפו בהלוויתה של חמדה כהן, בת 53 מראשון לציון, בבית העלמין בעיר.

 

כהן, עובדת בזק ואם לארבעה, נסעה יחד עם חברתה לטיול יום הולדת במזרח הרחוק. היא עוד הספיקה לחגוג את יום ההולדת ביום שבת לפני שנפגעה מהגל הנורא ביום שלמחרת.

 

 

ילדיה הכינו מכתב פרידה אותו הקריא קרוב משפחה מעל הקבר הטרי: "נזכור אותך תמיד, אוהבת ונותנת, מחזקת ומעניקה מכל מה שיש ומכל הלב. נזכור אותך גם עם דבריך האחרונים, ברגעיך האחרונים צחקת ונהנית.

 

"עכשיו את מסתכלת עלינו מלמעלה, משגיחה ושומרת, וגם עכשיו את רוצה שלא ניכנס לעצב.

בכל מכשול בחייך עמדת ותמיד המשכת הלאה בכל הכוח, אבל עכשיו איתני הטבע הכניעו אותך ולהם לא יכולת לעמוד".   

 

אסתר לוי

 

"טיילת בגן עדן ועכשיו את בגן עדן". כך ספד אסף לוי לאמו אסתר בבית העלמין בהרצליה, שם ליוו אותה מאות אנשים בדרכה האחרונה. בעלה אהרון, שנפצע באסון, הוסע בכיסא גלגלים לעבר הקבר הטרי של אשתו.

 

אבישי לוי, אחד משני הבנים ששבו מתאילנד לאחר שזיהו את גופת אמם, ספד לה: "אמא שלי הייתה הכי מדהימה בעולם, הדבק של המשפחה. אשה שדואגת לכולם חוץ מלעצמה. אנחנו ברי מזל שהכרנו אותה. בטח עכשיו מלמעלה את מסתכלת עלינו וכל כך גאה בנו, הילדים שלך שהביאו אותך מארץ ניכר להיקבר באדמת ישראל. אמא שלי, אני מת עליך, אני אוהב אותך, אני מקווה שאנחנו נראה אותך יום אחד בגן עדן".

 

הבן אסף ספד לה: "כששמעתי שאת נעדרה ידעתי שלא יכול להיות שתישארי בארץ אחרת. באותו רגע ששמעתי החלטנו לעלות על מטוס ולהחזיר אותך הביתה. אני ידעתי שאחזיר אותך הביתה. מגיעה תודה לכל האנשים שעזרו ותודה לאלוהים שהחזיר אותך הביתה.

 

"אני יודע שהיית מאושרת כי חלמת הרבה שנים על הטיול הזה ועל המקום הזה. בחיפושים אחריך ראינו כמה שהמקום הזה ירוק, שליו, והאנשים בו ממש מדהימים, שרק מנסים לעזור. אנחנו יודעים שהיית מאושרת שם. אנחנו יודעים שהלכת בחיוך לטייל בגן עדן ונשארת בגן עדן. אבל מגיע לך להיות פה. את תהיי פה כי זאת המדינה שלך וזה החלום שלך, זה הגן עדן שלך".

 

בן נוסף סיפר שבשבת שעברה, זמן קצר לפני האסון, קיבל מהוריו שהיו בתאילנד הודעת אס.אם.אס לכבוד יום ההולדת של בתו, נכדתם, ובה הם כתבו: "מזל טוב לילדה הכי יפה בעולם. והיא רק בת שלוש. חיבוקים ונשיקות, סבא וסבתא".

 

אחותה ספדה לה: "אחותי הגדולה אנחנו כל כך אוהבים אותך. מה שעבר עלינו היה נורא. אתי שלנו נתת לנו בשדה התעופה הרבה נשיקות כאילו ידעת שזה הטיול האחרון שלך. אתי, עם מי נצא עכשיו לטיולים? מי יארגן לנו את הטיולים? אני יודעת כמה את אוהבת את הילדים שלך אנחנו נעשה הכל לשמור עליהם".

 

 

 

בהכנת הידיעה השתתפו שמוליק חדד, רענן בן-צור ואלי סניור
לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: גדי קבלו
החברה של שרון, עינת פילי
צילום: גדי קבלו
צילום: גדי קבלו
על קברו של שרון
צילום: גדי קבלו
מומלצים