שתף קטע נבחר

הקהל הרג את הג'ירפה גאולה

גאולה, הג'ירפה המסאית, מתה בספארי ברמת גן ביום שישי האחרון, כתוצאה מאכילת שקיות ניילון שגרמו לסתימת קיבותיה, אותן זרקו לעברה מבקרים

גאולה, ג'ירפה מסאית בת חמש ואחת מחביבות הקהל בספארי רמת גן, מתה ביום שישי האחרון כתוצאה מאכילת שקיות ניילון שגרמו לסתימת קיבותיה. מתברר כי מבקרים רבים נוהגים להשליך את החטיף שהם נותנים לחיות בתוך השקית המקורית, והג'ירפות שאינן יודעות להבדיל בין המזון לבין עטיפתו, אוכלות גם את השקית.

 

גם כאשר המזון מושלך על הקרקע ללא השקית נגרמת בעיה קשה, שכן הג'ירפות אוכלות את המזון ישר מהקרקע, וכך מתערבב בתוך המזון חול שמזיק לקיבה ומתגבש עם המזון ועם השקיות. התגבשות זו יוצרת מעין אבן גדולה שעלולה ליצור סתימות קיבתיות.

 

זן הג'ריפה המסאית הוא זן הולך ונעלם. לאחרונה הועברה ג'ירפה כזו מגן החיות בשווייץ לספארי ברמת גן, במגמה להגדיל את גרעין הרבייה של האוכלוסיה המקומית. מותה של גאולה הוא מכה קשה למין המיוחד.

 

 

 

בעלי החיים עלולים לחלות כתוצאה מהאכלה של הקהל: כבר קרה כי קופים, עופות וג'ירפות קיבלו כאבי בטן, עששת, קלקולי-קיבה ועוד מחלות לא נעימות מכיוון שקיבלו יותר מדי מזון או מזון מקולקל. מה עוד שזריקה מהקהל של אוכל עלולה לגרום למריבות ביניהן.

 

בנוסף, בעלי החיים מקבלים מזון רב במשך היום, שמחולק לכמה ארוחות. כמות המזון מחושבת ע"פ סוג המזון, סוג בעל-החיים וגודל גופו. אם תקבלנה החיות יותר מדי מזון, הן תהינה שמנות, והדבר כמובן יפגע בבריאותן. בנוסף, האכלה פוגעת בשיגרה ובצורת המעקב הרצופה של המטפלים.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: רקפת וגל אסא
גאולה בימיה הטובים
צילום: רקפת וגל אסא
צילום: רקפת וגל אסא
השקיות והאבנים שנמצאו בקיבתה של גאולה
צילום: רקפת וגל אסא
מומלצים