שתף קטע נבחר

אתר "הארץ" החדש - האנשים לא חשבו

זמן רב פעל אתר האינטרנט של "הארץ" עם כשלים בהם הודו גם אנשי העיתון, למשל, עושר תוכני שנקבר בדפים פנימיים ולא הוצף מעלה, לדף הראשי, ניווט מבלבל והפרדה מלאכותית בין תכנים מהמהדורה המודפסת למקוונת. לכן, מסקרן לדעת אם שדרוג האתר פתר ליקויים אלה או הוסיף חדשים

זמן רב פעל אתר האינטרנט של "הארץ" עם כשלים בהם הודו גם אנשי העיתון, למשל, עושר תוכני שנקבר בדפים פנימיים ולא הוצף מעלה, לדף הראשי, ניווט מבלבל והפרדה מלאכותית בין תכנים מהמהדורה המודפסת למקוונת. לכן, מסקרן לדעת אם שדרוג האתר פתר ליקויים אלה או הוסיף חדשים. סקירה ראשונית של האתר החדש מצביעה על עמידה במקום ואף התדרדרות במובנים מסוימים.

 

אני לא יודע מה מפריע לי יותר: היישור של הכותרת הראשית לשמאל בעוד שאר הכותרות נוטות לימין, תמונת היום הגדולה, שלא תמיד קשורה לכותרת הראשית, על אף שהעין מקשרת ביניהן תמיד, חוסר בידול מספיק בין הפרסומות לתכנים שיוצר את הרושם כאילו חדשות "הארץ" הן תוכן שיווקי של "סלקום", העדר תפריט ניווט ראשי ראוי לשמו (למשל, בתפריט הראשי מופיע קישור ל"קפטן אינטרנט" אך זה נעלם מהתפריט כשגולשים לאחר המדורים הפנימיים (למה? ככה). עוד בעיות: כותרות לא אינפורמטיביות (וכיצד ידע הגולש במה עוסקת הכתבה "העט ינצח את החרב?"), קישורים לא לחיצים (מתחת לתמונות), השימוש המוגזם בצבע האדום בתיבת המאמרים, שאינו מתאים לאתר כמו הארץ ועוד. בעיקר נעדרת יד מסדרת שתארגן את פאזל התכנים הזה באופן קצת יותר הגיוני.

 

אולי הפספוס הגדול ביותר הוא המשך ההפרדה הארכאית בין תכנים מהמהדורה המודפסת לתכנים מקוונים. גולשים מצפים לקרוא את התכנים על פי סדר כרונולוגי או נושאי, כאשר למקור הידיעה או הכתבה אין משמעות רבה מבחינתם. עבור אלה המעוניינים לקרוא את כל העיתון המודפסת ברשת הומצא פורמט העיתון הדיגיטלי.

 

על פי ידיעה מעניינת נוספת שפורסמה אתמול, יהפוך The Marker למדור הכלכלה החדש של הארץ, שיופץ בכל יום בפורמט טבלואיד ויחליף את מדור הכלכלה הנוכחי. בכך ישלים דה מארקר מהלך מעניין, שראשיתו אתר אינטרנט כלכלי הפועל במנותק מהעיתון האב, המשכו בקיצוצים ושיתוף פעולה תוכני בין שני הגופים וסופו במיזוג מלא והפיכת האתר למוסף כלכלי יומי.  

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
מומלצים