שתף קטע נבחר

"אבו מאזן היה שר האוצר של רצח הספורטאים"

שלושה ימים לפני הבחירות ברשות הפלסטינית תוקפת אילנה רומנו, אלמנתו של יוסף רומנו שנרצח בטבח מינכן, את המועמד המוביל. "יש בידנו הקלטה בה הוא מודה במעורבות ברצח הספורטאים, אם לא ישנה את עורו נשתמש בה". גם העמותה לנעדרים ושבויים מנצלת את העיתוי ודורשת מאבו מאזן להעביר כל מידע שיש בידיו על גורלם של נעדרי סולטן יעקוב

העמותה למען השבויים והנעדרים פרסמה היום (ה') הודעה בה היא דורשת מיו"ר הרשות המיועד, אבו-מאזן, לספק את כל המידע שיש בידיו לגבי נעדרי סולטן יעקוב. בנוסף, מבקשת העמותה שיתנצל אישית בפני משפחות חללי אולימפיאדת מינכן ב-1972 על מעורבותו בתכנון ובמימון התקפת המחבלים.

 

אילנה רומנו, אלמנתו של יוסף רומנו, שהיה בין ה-11 שנטבחו במינכן, סיפרה ל-ynet כי יש בידיה קלטת שבה מודה אבו-מאזן במעורבותו ברצח הספורטאים. "הוא היה שר האוצר של הרצח", אמרה רומנו, "ידוע לנו אחרי מעקב רב שנים שאבו-מאזן היה שר האוצר ברצח מינכן והיה זה שהביא את הכסף מסעודיה למימון הפעולה".

 

"המשפחות של מינכן, עוקבות ויודעות. אנחנו לא מתכוננים לעלות על בריקדות. אנחנו יודעים בוודאות שהוא היה שר האוצר. מובן שאבי אבות הטרוריסטים היה ערפאת. מהרגע הזה תקוותנו היחידה היא שאבו מאזן ישנה את המזרח התיכון כי אנחנו צמאי שלום ורוצים שלום", הוסיפה רומנו.

 

"לא נלך לעשות בלאגן עכשיו כי אבו-מאזן עומד להיבחר. הרגשתי הרבה יותר גרוע כשערפאת היה המנהיג של הפלסטינים, כי הוא היה המתכנן והשולח. אני לא רוצה לעשות רעש. אני מקווה שאבו מאזן יביא למזרח תיכון אחר ושנכדיי יגדלו לחיים טובים יותר. אם הוא יצליח לעשות את זה, אני אתנחם בזה ואם הוא לא יצליח, אז אני אשתמש בזה כנשק".

 

רומנו, המשמשת כיו"ר ועד משפחות חללי מינכן, הוסיפה: "אבו מאזן כמובן מתכחש לזה. תשאלו את אבו דאוד מי מימן. ההקלטה הזו של אבו מאזן הושגה בעשור האחרון. הוא הוקלט מבלי שהוא יידע על כך. אני יודעת שזה זה לא ישנה את העובדות ההיסטוריות - יש רב מרצחים אחד וכולם שליחיו. אני מאמינה מעומק לבי שהמצב הקיים חייב להשתנות ואין דרך אחרת".

 

"על אבו מאזן להעביר כל מידע לגבי נעדרי סולטן יעקב"

 

גם העמותה למען השבויים והנעדרים מפנה דרישה כלפי אבו מאזן ימים ספורים לפני הבחירות.

"ערפאת החזיק חפצים אישיים של נעדרי סולטן יעקב ומידע על גורלם - אנחנו יודעים בוודאות", אמר ל-ynet דובר העמותה, דניאל גריסרו.

 

"לפי מידע שאספנו ממקורות שונים אנחנו יודעים שהנעדרים נשארו בחיים אחרי הקרב. אנחנו דורשים שהפריטים יוחזרו לבני המשפחה, בהם גם מחצית הדיסקית של זכריה באומל, שערפאת הבטיח בזמנו לראש הממשלה המנוח יצחק רבין", לדבריו. 

 

"למעשה זו בקשה שינקוט בצעדים בוני אמון בדרך לשלום. אנחנו דורשים גם שאבו מאזן יעמוד בפני הוועד האולמפי ויתנצל על הטבח שנעשה ב-11 הספורטאים באולימפיאדת מינכן. הוא צריך לומר בפה מלא שלא יהיה יותר טרור. שלחנו את הדרישה לרשות הפלסטינית הבוקר ועדיין לא קיבלנו תשובה.

 

"אני בהחלט מצפה לשמוע תשובה חיובית, או בתפקידו הנוכחי או כראש הממשלה. אנחנו נפנה גם לאיחוד האירופאי שיתעקשו שלפני שהרשות הפלסטינית תקבל מהם כספים, העומד בראשה יתנצל ויביא את עמו לפיוס וקירוב לבבות", הוסיף גריסרו. 

 

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: רויטרס
אנחנו רק רוצים שלום. אילנה רומנו ובתה
צילום: רויטרס
הספורטאים שנרצחו במינכן
צילום: רפרודוקציה
דורשים את הדיסקית של באומל
צילום: רפרודוקציה
מומלצים