שתף קטע נבחר
הכי מטוקבקות

  דו"ח התנועה לא הגיע תוך 4 חודשים? הוא מבוטל

  נתפסתם על עבירת תנועה? אם הדו"ח לא הגיע אליכם תוך ארבעה חודשים מיום ביצוע העבירה - הוא מבוטל. ואם סיפרו לכם ששונו החוקים בנוגע לפניית פרסה - הוטעיתם

  נתפסתם על עבירת תנועה והדו"ח על כך לא הגיע אליכם תוך ארבעה חודשים? כדאי שתדעו שבכך זוכיתם מכל אשמה והוא מבוטל. תיקון לחוק שאושר אתמול במליאת הכנסת בקריאה שנייה ושלישית, ברוב של 54 חברי כנסת וללא מתנגדים, קובע כי על המשטרה לשלוח את הדו"ח אל הנהג העבריין תוך תקופה שלא תעלה על ארבעה חודשים. אם זה לא מתבצע מסיבה כלשהי - הדו"ח מבוטל.

   

  הנימוק להצעת החוק, שיזם ח"כ לשעבר אילן גלאון והוביל ח"כ אבשלום וילן, הוא שכאשר מגיע דו"ח חודשים רבים אחרי ביצוע העבירה, מתקשה הנהג לשחזר את הנסיבות ולהגן על עצמו בפני המשטרה או בית-המשפט. אז קחו לתשומת לבכם ובידו היטב את התאריך.

   

  וגם: מותר לבצע פרסה

   

  בימים האחרונים הופץ ברשת האינטרנט מסמך אותנטי לכאורה החתום על-ידי "קצין בטיחות בתעבורה", לפיו החל מה-1 בינואר 2005 נכנסו לתוקפן שתי תקנות חדשות. האחת אוסרת פניית פרסה למעט במקומות בהם מצוין כי הדבר אפשרי, השנייה נוגעת לאיסור עישון ושימוש בטלפון הסלולרי בתחנות דלק.


   

  אלא שמדובר במסמך מטעה. העישון והשימוש בטלפון הסלולרי בתחנות דלק אכן אסור, אך מדובר בסעיף שאושר על-ידי ועדת הכלכלה ואמור להכנס לתוקפו רק בעוד חצי שנה. הסעיף הנוגע לפניית הפרסה פשוט אינו נכון. חוקי פניית הפרסה נותרו בעינם.

   

  לפנייה לכתב/ת
   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  עברתם עבירת תנועה והדו"ח לא הגיע אליכם תוך 4 חודשים? הוא מבוטל
  ynet רכב בפייסבוק
  לוח winwin
  מומלצים