שתף קטע נבחר

"אבו מאזן אחראי לטבח מעלות - לא אתן לו לבקר בצפת"

ישי מימון היה תלמיד בכיתה י"א, שישן עם חבריו בבית הספר במעלות, בעת שחדרה למקום חוליית מחבלים רצחנית בשנת 1974. כיום, כראש עיריית צפת, הוא מבהיר: "אבו מאזן אחראי לשליחת מבצעי הטבח במעלות. אחסום בגופי את כניסתו לעיר בה נולד"

ראש עיריית צפת, ישי מימון, אמר אמש (ה') ל-ynet כי ידאג לחסום בגופו את מועמד הפתח לנשיאות הרשות הפלסטינית, אבו מאזן, במידה שזה יחליט לממש את רצונו להגיע לבקר בעיר.


אבו מאזן אמר באחרונה כי ברצונו לבקר בצפת, עיר הולדתו, אולם ראש העיר מבטיח: "לעולם לא אשכח את חלקו בפיגוע במעלות. האיש הוא רוצח עם דם יהודים על הידיים, המתכסה בתחפושת של שוחר-שלום. אני אהיה הראשון לחסום את כניסתו של הטרוריסט המתועב הזה. חשוב שבעם ישראל ידעו עם מי אנחנו מבקשים לעשות שלום. הוא יותר גרוע מערפאת".


מימון הוא ראש עיר היום, אבל לפני 30 שנים היה תלמיד, שיצא לטיול בגליל המערבי יחד עם תלמידים נוספים מבית ספרו. טיול שנקטע בפיגוע תופת בבית הספר במעלות, בו לנו הילדים. את הפיגוע ביצעה חולייה שהשתייכה לארגון "החזית הדמוקרטית לשחרור פלסטין" של נוואף חוואתמה.


"הייתי תלמיד כיתה י"א ואחי היה תלמיד כיתה י'", שיחזר מימון. "ההתרעה על חולייה המסתובבת בשטח הובילה אותנו לישון בבית הספר נתיב-מאיר שבמעלות. איש לא חשד כי החולייה שתחדור לשטח ישראל תגיע גם לשם ותרצח בדם קר 22 תלמידים".


מימון, שהוחזק יחד עם חבריו כבן ערובה, וניהל את המשא ומתן בין החוטפים לבין כוחות הביטחון, לא ישכח עד יום מותו את מאורעות אותו היום. "אני עדיין שומע את הדי היריות ואת זעקותיהם של חבריי".


"זה אותו אבו מאזן הטרוריסט, שהיום מבקש לבקר בעיר שקברה אז 22 מילדיה. הדם של חבריי עוד זועק מהאדמה".

 

לפני כעשר שנים ביקש אבו מאזן לבקר בצפת ונתקל בהתנגדותם של התושבים, שהתאספו להפגנת מחאה סוערת בכניסה לעירם, ואף קראו: "בדם ואש את אבו מאזן נגרש". השיירה של אבו מאזן שינתה את מסלול הביקור המתוכנן ונסעה לחיפה, שם קיבל את פניו ראש העיר דאז, עמרם מצנע. אבו מאזן אמר אז למצנע: "בעוד שנתיים נראה שלום מלא בכל האיזור".


פורסם לראשונה 06/01/2005 23:36

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: זום 77
"אחסום בגופי". מימון
צילום: זום 77
צילום: איי פי
רוצה לבקר בצפת. אבו מאזן
צילום: איי פי
צילום: לע"מ
הטבח במעלות
צילום: לע"מ
מומלצים