שתף קטע נבחר

הנגיד הבא: סטנלי פישר

בכירים במשרד האוצר: פישר, סגן יו"ר בית ההשקעות הבינלאומי סיטי גרופ ומבכירי הכלכלנים בעולם, קיבל את הצעתם של ראש הממשלה ושר האוצר, ויתמנה לנגיד הבא. ח"כ פורז: "המינוי הוא פגיעה בערכי הציונות"

סטנלי פישר (61), סגן נשיא בית ההשקעות העולמי סיטי גרופ, נבחר לפני שעה קלה (א') לנגיד הבא של בנק ישראל. כך מסרו ל-ynet בכירים במשרד האוצר. לדברי בכירים באוצר, קיבל פישר את הצעתם של ראש הממשלה, אריאל שרון, ושר האוצר, בנימין נתניהו.

 

שר האוצר, בנימין נתניהו, וראש הממשלה, אריאל שרון, הגיעו להסכמה מפתיעה לגבי הנגיד הרצוי בבנק ישראל: הם החליטו להציע את התפקיד לפישר האמריקני, מבכירי הכלכלנים בעולם. פישר מכהן כיום כסגן יו"ר סיטיגרופ, קבוצת הבנקאות הגדולה בעולם, וכיהן בעבר ככלכלן הראשי של קרן המטבע הבינלאומית.

 

פקידי משרד האוצר פנו לפישר אתמול (מוצ"ש), בהסכמת משרד ראש הממשלה, והציעו לו את התפקיד. פישר ביקש שהות קצרה לבחון את ההצעה. 

 

פישר, יהודי אמריקני דובר עברית יליד רודזיה (כיום זימבבואה), מעורב בנעשה בכלכלה הישראלית, והיה שותף בעיצוב מהלכים כלכליים חשובים בישראל, ביניהם התוכנית הכלכלית שהצילה את המשק מהאינפלציה בשנת 1985. עם זאת, לפישר אין אזרחות ישראלית, וכדי לקבל את התפקיד הוא יצטרך לבצע עלייה.

 

ראש הממשלה ושר האוצר פרסמו הערב הודעה ובה נאמר כי "פישר הוא כלכלן מוכר ומקושר בכל רחבי העולם ומדינת ישראל תוכל להתברך בכישורים אלה, בעיקר בעידן הגלובליזציה בשוקי הכלכלה. העובדה שאדם כמוהו מוכן לקטוע את עיסוקיו בסיטי גרופ, לעלות לישראל ולשמש כאן כנגיד, היא הזדמנות פז למשק הישראלי". 

 

ח"כ פורז: "פגיעה בערכי הציונות"

 

"המינוי של סטנלי פישר הוא מינוי לא ראוי ומהווה פגיעה בערכי הציונות. לא ייתכן למנות אדם שאיננו ישראלי למשרה כה חשובה וכה בכירה" אמר  ח"כ אברהם פורז, בתגובה למינויו של סטנלי פישר לנגיד.

 

"מחר עוד ימנו ראש ממשלה ושר אוצר מקרב אזרחי ארצות הברית. המינוי מהווה פגיעה קשה בקבוצה של כלכלנים בכירים ישראלים שהיו ראוים למלא את התפקיד" הוסיף פורז.

 

השתתף בהכנת הידיעה אטילה שומפלבי 

 

 

 


פורסם לראשונה 09/01/2005 10:23

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: מאיר פרטוש
פישר. יודע עברית
צילום: מאיר פרטוש
מומלצים