שתף קטע נבחר

הרב שפירא: פינוי יישוב אסור - כמו אכילת חזיר

מנהיג הציונות הדתית, הרב אברהם שפירא, ו"רבנים למען ארץ ישראל" הודיעו כי "פינוי ישובים הוא איסור תורה חמור השווה ערך לחילול שבת או אכילת אוכל אסור". לדבריהם, אסור לחיילים להשתתף בפינוי - גם אם הדבר יביא לנקיטת אמצעים נגדם. רב מחב"ד לחיילים: צריך לההרג - ולא לבצע פקודת פינוי. מטה "חומת מגן": "אספנו קרוב לעשרת אלפים חתימות של חיילים המשרתים בסדיר ובמילואים, שיסרבו להשתתף בפינוי"

"אסור לאנשי כוחות הביטחון להשתתף בפינוי ישובים במסגרת תוכנית ההתנתקות". כך הורו "איחוד הרבנים למען עם ישראל וארץ ישראל", ונציגים של רבנים מארה"ב, בפגישה שהתקיימה היום (א') בביתו של הרב הראשי לשעבר, אברהם שפירא, הנחשב כמנהיג הציונות הדתית.  

 

לדברי הרבנים, פינוי ישובים הוא איסור תורה חמור השווה ערך לחילול שבת או אכילת אוכל לא כשר. "לפונים אלינו בשאלה, עלינו להשיב את אמת של תורה על פי הבנתנו, ולומר להם שאסור להשתתף ולסייע באיסור תורה זה, האסור כחילול שבת וכמאכלות אסורות, גם אם הדבר יביא לנקיטת אמצעים נגדם".

 

 

בין הרבנים שהשתתפו בפגישה: יו"ר ועד רבני יש"ע, הרב דב ליאור, רב בית אל וראש הישיבה במקום הרב זלמן מלמד, הרב לשעבר של קדומים, הרב דניאל שילה, ראש ישיבת ההסדר של שדרות, הרב מאיר פנדל, והרב של יצהר, הרב דוד דודקביץ'.

 

הרבנים הודיעו: "אנו חוזרים וקובעים כי תוכנית העקירה של יישובי חבל קטיף וצפון השומרון ומסירתם לנכרים, הרי היא אסורה באיסורי תורה חמורים. אנו תובעים מהממשלה ומצה"ל ומהמשטרה, לא לחייב חיילים ושוטרים לעשות מעשים המנוגדים לאמונתם לעבור על מצוות התורה, ולתת לכל אדם מאמין הסבור שיש בזה איסור תורה, ולכל אדם הסבור שהמעשה הזה מנוגד למצפונו, לחיות על פי אמונתו".

 

לדבריהם, "אין רשות לממשלה לערב את צה"ל במעשה שכזה, המנוגד לתפקידו ויעודו של צה"ל. אנו סבורים שמתן חופש וזכות שלא להשתתף במעשה זה, ימנע משבר עמוק בצה"ל, במשטרה ובמדינת ישראל".

 

הם הוסיפו: "אנו קוראים שלא לנקוט באלימות, לא אלימות פיזית ולא אלימות מילולית, מכל סוג שהוא כלפי כוחות הבטחון, וגם לא כלפי אחינו המתיישבים".

 

רב מחב"ד: לההרג - ולא לבצע את הפינוי

 

בתוך כך, הרב שלום וולפא, מרבני חב"ד, הודיע כי הוציא פסק הלכה הקובע כי יש "לההרג ולא לבצע את הפינוי". בפסק ההלכה "ייהרג ואל יעבור", נאמר כי חייל ושוטר יהודים, או חיילי הרבנות הצבאית, שיקבלו הוראה ממפקדם לסייע באיזשהוא עניין הקשור להתנתקות מעזה מחויבים על פי דין תורה למסור את נפשם "אפילו להריגה וכל שכן למאסר בייסורים".

 

הרב וולפא הוסיף: "חייל שאומרים לו, או שוטר שאומרים לו, או אזרח שאומרים לו תעזור באיזו דרך שהיא לפינוי ישובים, הוא חייב לקבל על עצמו את כל הייסורים, בית סוהר, עד להריגה, אפילו אם היה מצב שהיו הורגים את החייל אם הוא לא ישתתף בפינוי, הוא חייב למסור את נפשו. זה הרבה יותר גרוע מאשר לאכול חזיר ביום הכיפורים".

  

"נגיש עצומה של עשרת אלפים חיילים סרבנים"

 

בתוך כך, מטה חומת מגן, בראשו עומד נועם לבנת, אחיה של שרת החינוך לימור לבנת,  פנה היום לשר הביטחון, שאול מופז, בבקשה לקבוע פגישה עימו בעוד שלושה שבועות – בראש חודש אדר. לדברי אנשי המטה, בפגישה הם ימסרו לשר הביטחון רשימה של 10,000 חותמים המשרתים בסדיר ובמילואים, המצהירים כי לא יסכימו להשתתף במה שמכונה על ידם "תוכנית העקירה, החורבן והגירוש". לדבריהם, "מספר החותמים עד כה הוא כבר קרוב לעשרת אלפים".

 

לפני מספר שבועות פורסם כי מטה חומת מגן בשיתוף 'נשים בירוק' מארגנים עצומה הקוראים לסירוב פקודה ביום פינוי של התנחלויות במסגרת תוכנית ההתנתקות. על העצומה מחתימות התנועות חיילים בסדיר ובמילואים הקוראים לסרב פקודה בעת נתינת הצו.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: זום 77
הרב שפירא. פגישה בביתו
צילום: זום 77
הרב וולפא. "צריך לההרג"
מומלצים