שתף קטע נבחר

איתור מעבדת נפץ בשכם מנע יצור רקטות

במעבדת הנפץ הגדולה ביותר שנמצאה בשלוש השנים האחרונות בעיר נמצאו אמצעי חבלה רבים. גורמי ביטחון: נמנע פיגוע גדול וייצור רקטות

כוח מגדוד חרוב חשף הלילה את מעבדת הנפץ הגדולה ביותר שנמצאה בשלוש השנים האחרונות בשכם. בכך הגיע לשיאו מבצע ממושך נגד תשתית החמאס בעיר, שלדברי מערכת הביטחון, מנע פיגוע גדול ואף ירי רקטות מן הגדה כבר בתקופה הקרובה.

 

במהלך הפעילות, בה לקחו חלק גם אנשי השב"כ, נחשפה מעבדת נפץ בשכונת רפידיה. במעבדה התגלו בין היתר 25 ק"ג של חומר נפץ תקני ושלוש חגורות נפץ כמו גם אמצעים נוספים להכנת מטענים.

 

סגן אלוף נוחי, מפקד גדוד חרוב, אמר הבוקר ל-ynet: "מדובר במבצע המשך לשבוע שעבר שבו נטל גדוד חרוב פעילות וביצע מעצרים של פעילים מרכזיים של החמאס בשכם. במהלך הפעילות קיבלנו מידע על מעבדה גדולה בשכם. אתמול נכנסנו ומצאנו את המעבדה".

 

סא"ל נוחי הוסיף כי במעבדה היו בנוסף לחומר הנפץ וחגורות הנפץ, גם כ-120 ליטר של חומר גלם המיועד להכנת חומרי נפץ. לדבריו, בזכות מציאת המעבדה, יימענו פיגועים בישראל. "זאת מעבדה מסודרת שפועלת בצורה שיטתית".

 

לדברי סא"ל נוחי, "הניסיונות להוציא פיגועים משכם נמשכים כל הזמן. ייקח לחמאס זמן להתאושש. שאר התשתיות ממשיכות בינתיים לעבוד. החמאס ממשיך לפעול בתמיכת החיזבאללה".

 

במהלך הלילה נעצרו ארבעה מבוקשים ברחבי יהודה ושומרון, שהועברו לחקירת כוחות הביטחון.

בג'נין נעצר מוחמד ג'בר, פעיל פתח, שהתכוון לבצע פיגוע התאבדות בעורף ישראל. בנוסף אליו נעצרו בשכם שני מבוקשים פעילי חמאס, ובבית אולה, צפונית מערבית לחברון, נעצר מבוקש נוסף.


פורסם לראשונה 23/01/2005 11:54

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: דובר צה"ל
במקום נמצאו 25 ק"ג חומר נפץ (ארכיון)
צילום: דובר צה"ל
מומלצים