שתף קטע נבחר

הכי מטוקבקות

  רטרוספקטיבה לסרטיהם של דן ונואית גבע בסינמטקים

  לציון עשור ליצירה קולנועית משותפת יוקרנו במהלך חודש פברואר בסינמטקים מבחר מעבודותיהם של הבמאים

  זוג היוצרים דן ונואית גבע חוגגים עשור ליצירה משותפת ברטרוספקטיבה ליצירותיהם שתתקיים במהלך חודש פברואר בסינמטקים בתל-אביב, ירושלים, חיפה, ראש פינה ושדרות. במסגרת זו יוקרן מקבץ של עשרה סרטים בהם עבודות משותפות ונפרדות. ברשימת הסרטים שיוקרנו גם סרטו התיעודי של דן גבע "אורשלים" המהווה מחווה ליצירתו של מורו דוד פרלוב, "בירושלים" (1963) וסרטו העלילתי, "קח נא את בנך" המביא פרשנות רדיקלית לסיפור עקדת יצחק.

   

  את הרטרוספקטיבה יפתח סרטם המשותף הראשון של בני הזוג, "אלסקה – השנה השביעית" המביא יומן מסע על שבע שנות עבודתו של דן כדיג באלסקה. כמו כן יוקרנו: "שגרה" המתעד מסע משותף של השניים שהחל במבצע ענבי זעם והסתיים בפינוי מלבנון וצולם בצל הקטיושות; "17-23", טרילוגיה מתוך סדרת תעודה על צעירים העובדים את מסלול ההתבגרות הישראלי; "מה שראיתי בחברון" על סיפור משפחתה החברונית של נואית גבע; "איך אתה קורה למקום הזה?" על העיר אופקים; "הורה 2000" על המרחק יום העצמאות הראשון למדינת ישראל לחגיגות היובל; "המפתח" על בית הכנסת בפקיעין ו"שלכת" סרטם התיעודי המביא את סיפור חייה של על הרקדנית דבורה ברטונוב.

   

  בנוסף יוקרן סרטם האחרון של השניים, "תחשוב פופקורן", מחווה קולנועית ליוצר ולתיאורטיקן הרוסי דז'יגה ורטוב וליצירתו, "האיש עם מצלמת הקולנוע" (1929). "תחשוב פופקורן" זכה בציון לשבח מטעם חבר השופטים של תחרות וולג'ין בפסטיבל הסרטים הבינלאומי האחרון בירושלים. הסרט יוקרן במהלך חודש אפריל בניו-יורק במסגרת שבוע הקרנות לא מסחריות של הקרן החדשה לקולנוע ולטלוויזיה וכן בפסטיבל הסרטים הישראלי בפריז שייפתח ב-1 בפברואר ויינעל ב-8 בחודש.

   

  לפנייה לכתב/ת
   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  לאתר ההטבות
  מומלצים