שתף קטע נבחר

הכי מטוקבקות

  טענה: הבנקים גבו ריביות יתר של 1.2 מיליארד ש' מלקוחות

  חברת "שגיא חישובי ריבית": הגבייה נעשתה עד שנת 1991 בגין חישוב ריבית בחשבונות הלקוחות לפי 360 יום בשנה, במקום 365 יום. מנכ"ל שגיא: הלקוחות זכאים להחזרי ריבית בשל הטעויות

  הבנקים צברו סכום של 1.2 מיליארד שקל בשל גביית יתר של ריבית. כך טוען אמנון שוורץ, מנכ"ל חברת שגיא חישובי ריבית. הגבייה העודפת נוצרה לדבריו, בשל חישוב ריבית בחשבונות שנעשה עד לשנת 1991 לפי 360 יום בשנה, במקום 365/6 יום בשנה. 

   

  בית המשפט העליון קבע לאחרונה בפסק דין שניתן במסגרת תביעה שהגישה חברת "סריגי ציביאק" נגד הבנקים, כי הבנקים לאומי, הפועלים ודיסקונט, חייבו את החברה בחיובי ריבית יתר, כאשר חישבו את הריבית בחשבונותיהם לפי 360 יום, ולא לפי מספר הימים הנכון בשנה. בעקבות פסק הדין החזירו הבנקים למפרק החברה כ-2 מיליון שקל. בפסק דין נוסף שניתן בהקשר זה באחרונה, מציין שוורץ, זכתה עירית נצרת עילית בתשלום של 4 מיליון שקל מבנק הפועלים.

   

  לדברי שוורץ, כל לקוח שהיה לו חשבון בבנקים עד שנת 1991, והוא עדיין פעיל באותו חשבון בנק, זכאי להחזרי ריבית בשל טעויות בחישובי הריבית שהיו נהוגים עד לשנה זו. החל משנה זו ואילך, הבנקים מבצעים את חישוב הריבית לפי מספר הימים הנכון.

   

  לדברי עו"ד אופיר צברי, מבחינה משפטית כל לקוח כזה רשאי לבקש מהבנק קיזוז הפרשי הריבית מיתרת החובה בחשבונו. לדבריו, במקרים של קיזוז לא חלה התיישנות ולכן חובה על הבנק להענות לדרישתו. 

   

  לפנייה לכתב/ת
   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  מומלצים