שתף קטע נבחר

"החינוך הפלסטיני מעודד השמדת יהודים"

מחקר מקיף על ההסתה בכלי התקשורת ברשות חושף מציאות קשה: היהודים מוצגים כבוגדנים חסרי תקנה, המקור לכל המלחמות והרוע בעולם, והפתרון הבלתי נמנע - השמדתם. "השואה ניתנת להבנה - לאור התנהגות היהודים באירופה; לבלפור ולהיטלר הייתה מטרה זהה - לסלק אותם". השר שרנסקי: למרות הציפיות מאבו-מאזן, שידורי ההסתה נמשכים, היהודים מוצגים כתת-אדם

הפלסטינים מחנכים את ילדיהם ואזרחיהם לשנאת יהודים, לאידיאולוגיה רווית דם וארס כלפי היהדות, ומעודדים את השמדתם כתרופה לכלל בעיות המין האנושי. כך טוענים איתמר מרכוס וברברה קרוק מן המכון "מבט לתקשורת פלסטינית", בדו"ח שהוצג היום (ג'), לקראת יום השנה ה-60 לשחרור מחנה אושוויץ, במשרד לענייני תפוצות וירושלים.

 

תחת הכותרת "הרוג יהודי - תגיע לגן עדן", מתאר הדו"ח את מאמצי הרשות הפלסטינית לעודד שנאת יהודים בצורה שיטתית ומכוונת, הכוללת שלושה שלבים מדודים, שתכליתם לעודד, בסופו של דבר, הריגת יהודים.

 

במשך שמונה שנים עקבו החוקרים אחר תכנים שהופיעו בטלוויזיה הפלסטינית ובעיתונות. הם מביאים דוגמאות רבות לדברי הסתה קשים של אישי ציבור וחינוך נגד היהודים והיהדות, וכן דוגמאות רבות לפסוקי קוראן ודברי הטפה של אנשי דת, היוצאים בקריאה גלוייה לפעול נגד היהודים ומצדיקים שנאת היהדות.

 

על-פי החוקרים, השלב הראשון ביצירת האווירה האנטישמית נגד היהודים מגדיר מהן תכונותיו של יהודי. שלב זה מבקש להציג את היהודי כשונה וכמי שמיסודו הוא בעל תכונות של רוע. יהודים מוגדרים ומוצגים כבוגדניים, מושחתים, רמאים ולא נאמנים, כמו גם כאויבי האל וכצאצאיהם המקוללים של קופים וחזירים.

 

הפרוטוקולים של זקני ציון נשלפים

 

אנשי חינוך, אקדמאים ופוליטיקאים מעוותים ומשמיצים את המסורת היהודית. הם מתארים אותה כרוע צרוף ומייחסים לה את ה"התנהגות הבוגדנית", שבה מאשימים את היהודים כיום. המטיפים משתמשים בטקסטים היסטוריים מזויפים או מפוברקים, המשמשים אותם לכאורה בהוכחת טענותיהם. כך, למשל, מעלים המטיפים מחדש את "הפרוטוקולים של זקני ציון", שרווחו מאוד באירופה בסוף המאה ה-18 ותחילת המאה ה-19, וחושפים "קנוניה יהודית אפילה" להשתלט על העולם.

 

השלב השני בשיטת הפעולה מציג כיצד תכונות הרשע האופייניות לעם היהודי אינן מהוות עניין פרטי יהודי, אלא יש להן השלכות לגבי העולם כולו. היהודים, המונעים בידי תכונות ומסורות אלו, שאינן ברות שינוי, מתכננים ומוציאים לפועל פשעים נתעבים, אשר מהווים סכנה קיומית של ממש לשלום העולם כולו. לטענת החוקרים, היהודים הם המקור לסכסוכים בינלאומיים, מלחמות וקונפליקטים. למעשה, הדיכוי ממנו סבלו לאורך ההיסטוריה מוצג כתגובה לגיטימית של אומות המבקשות לנקום על הפגיעה שגרמו להם היהודים שחיו בקרבם.

 

השלב השלישי מצדיק השמדת היהודים, כחלק מן הנסיון "לטהר את העולם". על פי ההגיון הפלסטיני, מאחר והאיום היהודי הוא תוצאה של אופיים המרושע של היהודים ומסורותיהם הנלוזות ואינו ניתן לשינוי, הפתרון היחיד הוא מאבק ביהודים, הכנעתם, הריגתם וחיסולם. חיסול היהודים מוצג כפעולה של הגנה עצמית ההכרחית להצלת המוסלמים, הערבים והאנושות כולה. הרשות הפלסטינית מזמנת את האל עצמו כעד מומחה, לו מיוחסת שליחת מסר באמצעות הנביא מוחמד, על פיו הרג ואף חיסול היהודים הוא שלב הכרחי לצורך קירוב ה"שעה" - גאולת העולם באמצעות תחיית המתים. יתר על כן, הרג היהודים הוא רצח ראוי למחילה ומוצדק מטעמי הגנה עצמית, והרצח במקרה זה משודרג ממעשה נתעב לשירות האל והאנושות.

 

כדוגמאות להפצת הארס נגד היהודים מביאים מחברי הדו"ח מספר מקרים. לפי מערכת ההסתה הפלסטינית, צעדים הומניטריים שונים אשר ננקטו על ידי ישראל נבעו למעשה ממניעים זדוניים. לדוגמה, שחרור 400 מחבלים ערבים על ידי ישראל בתמורה לחטוף ישראלי, הוא צעד שמקושר לפרוטוקולים של זקני ציון.

 

בלפור מול היטלר

 

דוגמה נוספת, מתוך היומון הפלסטיני "אל-חיאת אל-ג'דידה" משנת 1998, מציג את הציונות כתכנית הגנה אירופית, שנועדה להיפטר מנוכחות היהודים באירופה. לטענת החוקרים, "עובדה" היסטורית זו מהווה חלק מתכנית הלימודים הרשמית ברשות. הקטע מתוך העיתון משווה בין היטלר לבלפור: "ההבדל בין השניים היה פשוט: לראשון (היטלר) לא היו קולוניות לשלוח אליהם את היהודים, ולכן הוא הרס אותם, בעוד בלפור הפך את פלסטין לאחת מן הקולוניות שלו ושלח את היהודים לשם. בלפור הוא היטלר של הקולוניות, בעוד היטלר הוא בלפור ללא קולוניות. שניהם רצו להיפטר מהיהודים... הציונות הייתה קריטית להגנה על האינטרסים של המערב באזור, בזמן שאירופה נפטרת מעול היהודים שלה".  

 

דוגמאות אחרות מציגות את היהודים כשולטים בתקשורת הבינלאומית וכאחראים לאסונות עולמיים כגון מלחמת העולם השניה, השואה והצונאמי, וגם זאת באמצעות פיברוק מסמכים והצהרות היסטוריות שקריות.

 

דוגמה נוספת, נוראית במיוחד, מוצגת בדו"ח מתוך הטלוויזיה הפלסטינית. הדוגמה מציגה מחזמר לילדים אשר הוקרן בטלוויזיה הפלסטינית ומלמד כי היהודים הכינו תנורים על מנת לשרוף פלסטינים ובכך לגמד את שאירע בשואה: "מהמרד ב-1921 (מאורעות תרפ"א) עד ל"מרד הגדול" ב-1936 (תרצ"ו-תרצ"ט), העם התקומם והפך להר געש נגד השפלים הגזלנים. נחשפו תחבולות הרוע בברית שכרתו כל השטנים, כשהיהודים הבוגדניים הניחו את עינם על כל פלסטין. הם אלה שעשו את השואה... הם פתחו עבורנו תנורים כדי לאפות בהם בני אדם, הם שרפו את הכפרים ושרפו את הערים. כאשר תנור מפסיק לבעור הם מבעירים עבורנו 100 תנורים. ידיהם מגואלות בדם ילדינו".

 

לטענת מחברי הדו"ח, מערכת החינוך הפלסטינית, הטלוויזיה והעיתונות מלאים בדוגמאות כגון אלו ומייצרים הסתה שיטתית נגד היהודים ועידוד לחיסולם.

 

"בזמן שהרשות הפלסטינית עושה מאמצים למנוע מכמה מאות טרוריסטים לפעול, זרועה השנייה מכשירה מאות אלפי טרוריסטים חדשים", אמר במסיבת העיתונאים השר לענייני תפוצות, נתן שרנסקי, עם הצגת הדו"ח.

 

"המאמצים להפסקת הטרור הם צעד חשוב, אך הכוונות האסטרטגיות של ההנהגה הפלסטינית ייבחנו על פי המסרים שהיא מעבירה לעם, ובמיוחד לדור הצעיר. לכן יש לדרוש מהרשות הפסקה מיידית של ההסתה הספוגה במסרים של רצח עם והפיכת היהודים לתת אדם. למרות הציפיות והתקוות לעידן חדש, גם לאחר מות ערפאת ובחירתו של אבו-מאזן, שידורי ההסתה נמשכים. על הפלסטינים לנקוט מדיניות של אפס סובלנות כלפי דברי ההסתה הללו, על מנת לחולל מפנה בדעת הקהל שיאפשר חיים של שני העמים זה לצד זה", סיכם שרנסקי.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
מתוך ספר לימוד ברשות
צילום: רויטרס
שורפים תמונה של שרון
צילום: רויטרס
צילום: רויטרס
"אין שינוי". אבו-מאזן
צילום: רויטרס
"זרוע אחת מונעת טרור, השנייה מכשירה". שרנסקי
צילום: זום 77
מומלצים