שתף קטע נבחר

עלו ברשת: לתרום - ובקלות

כל התסריטים, יוחזרו חדווה ושלומיק, הפאדיחה של גייטס, ילדים גדולים - מכוניות קטנות, מתופף ענק בן ארבע, סרטוני פלאש ועוד אתרים

פייבוריט: לתרום - ובקלות

 

לתרום הוא מיזם חשוב וחסר תקדים ברשת העברית, המעמיד מערכת מתקדמת ומאובטחת לקבלת תרומות לרשותו של כל אדם או אתר, המעוניין לגייס כספים למטרות שונות באינטרנט. חסרונה של מערכת כזו ברשת העברית היה גדול. יוזמות יפות רבות נפלו בגלל חוסר האפשרות לנהל גיוס כספים אמין דרך הרשת, למרות שבמקרים רבים ברור, כי ציבור הגולשים מוכן לעשות הרבה למען מטרה חשובה. עכשיו קיים מסלול פשוט ונוח, שמאפשר להפוך את הכוונות הווירטואליות הטובות לכסף מוחשי.  

 

את המערכת ניתן לשלב בכל אתר במהירות ובפשטות, בתוך עשר דקות, בלי שום צורך בהקמת מערך סליקה או בילינג עצמאי. השירות הזה חוסך למשתמשים בו הוצאה כספית גדולה מאוד על ניהול החיובים, האבטחה ואישורי חברות האשראי. את לתרום הקימה חברת דלן סיסטמס, היוזמת והמפעילה של אתר ישראלי חשוב לא פחות, פרינטמול המאפשר לכל בעל אתר עצמאי למכור ולהדפיס מוצרי קידום מכירות ברוח האתר שלו - חולצות, ספלים, מדבקות ושורה ארוכה של פריטים נוספים. 

 

לתרום מאפשר למנהלי קמפיינים מקוונים, לבעלי אתרים פרטיים וגם למוסדות וארגונים שאין להם תשתית מתאימה למטרות גיוס כספים, לבנות מסלול התרמה לפרק זמן קצוב בהתאם לסכום שרוצים לצבור. קהלי היעד העיקריים של לתרום הם עמותות ומלכרים, שיכולים כעת להוסיף לאתר שלהם דף התרמה, וגם אתרי תוכן פרטיים, שמשקיעים כספים רבים בעדכון התכנים, ומבקשים את השתתפותם של הגולשים בכיסוי ההוצאות של התפעול השוטף. 

 

דלן סיסטמס, מספקת את השירותים של מערכת לתרום ללא עלות ראשונית, תמורת עמלה מוסכמת בגובה 7.5 אחוזים, כולל מעמ. המידע על כרטיסי האשראי אינו נשמר במערכת, אלא נסלק ישירות במחשבי חברות האשראי, וכל פעולה חדשה מתעדכנת ישירות בדוחות ההתרמות. המערכת מאפשרת לכל גוף שיעשה בה שימוש להתאים לאתר שלו ולמטרותיו את דף ההתרמה על ידי הוספת לוגו, הגדרת הקמפיין, ציון סכומי התרומה המבוקשים ועוד. הכספים שנאספים באמצעות המערכת מועברים לידי המתרימים אחת לחודש.  

 

תסריטים: כל מלה ב-42

 

זהו אוצר אמיתי למגזר רחב מאוד של גולשים - מעריצים, קולנוענים, אנשי טלוויזיה ומה לא: מאגר עצום וחינמי של תסריטים באנגלית, המאפשר לעיין בתסריטים המלאים של כל הפרקים בסדרות הפופולריות ביותר בטלוויזיה. יש שם הכל: כל הפרקים של סאות'פארק, חברים, הבית-הלבן, 24, מופע שנות השבעים, ויל וגרייס, בנות גילמור, ועוד המון סדרות שעדיין רצות. במקביל, יש גם תסריטים של סדרות ישנות יותר, בהן אוז, טרזן, טווין פיקס, מסע בין כוכבים ורבות נוספות (שלח: יונתן ילון). 

 

הריון: יומני המעודכן

 

 

מגזין ההורים להיות משפחה השיק את יומן ההריון, מדריך מקוון מקיף לנשים הרות, המבוסס על מידע ותכנים מתוך הארכיון הגדול של הירחון. היומן מספק מידע רב, בחלוקה לשלישים, על כל היבט של ההריון: בתחום הרפואי (בדיקות, תזונה, הכנה ללידה) ובתחום האישי (טיפוח ואופנה, פינוקים וכו'). לצד אלה, מקדיש האתר פרק נרחב לשנת החיים הראשונה של התינוק ולשלבים בהתפתחותו. מדור חביב באתר מאפשר לנשים הרות לייצר לעצמן מעין בלוג אישי לתקופת ההריון. 

 

טלוויזיה: רוצים קישקשתא

 

אפי לוי, מפעיל האתר האיכותי סדרות הטלוויזיה הקלאסיות, משקיע את מיטב זמנו ומרצו במפעל לשימור תוכניות ישראליות מימי ראשית השידורים בשנות השבעים. עם השנים הושמדו העותקים המקוריים של רבות מסדרות אלה, או שנהרסו בארכיוני הטלוויזיה החינוכית או הערוץ הראשון בגלל חוסר מודעות, או סתם רשלנות. כעת מאפשר לוי לגולשים הרבים באתר שלו להצטרף לעצומה מקוונת, הקוראת ליזמים להקים את ערוץ הנוסטלגיה, שישמר ויגיש לוח שידורים על טהרת מיס קשתן, סקוטר-מן, חדווה ושלומיק, קישקשתא ובולבול הקבולבול. ההיענות עדיין לא גדולה, וכעת זה תלוי רק בכם. 

 

גלגלים - שני אתרים למכוניות ולנהגים לגמרי לא שגרתיים:

 

קרטינג ישראלי - מירוצי קרטינג הוא ענף שזוכה לתנופת פיתוח גדולה. בשנתיים האחרונות נחנכו מסלולי קרטינג בכל הארץ, ונהגים חובבים רבים עברו להתחרות במסגרת הליגות המקומיות והארציות. כעת הוקם אתר קהילתי לחובבים ולמתחרים במירוצי קרטינג. האתר סוקר את כל המסלולים בארץ, מביא דיווחים ותמונות מתחרויות וממרוצים, מפרסם מבזקים ולוחות אירועים, וכולל פורום פעיל. 

 

מכוניות שלט - תאמינו או לא, יש בארץ כמה אלפי פריקים של מכוניות-שלט, כאלה שפועלות על ניטרו וחשמל, ולא מדובר דווקא בקהל של ילדים. המכוניות הזעירות האלה יכולות להגיע למהירות של 160 קמ"ש בתוך שניות, ודגמי הארבע על ארבע שלהן, המונסטר-טראקס, הם בעלי עבירות שטח גבוהה. המסלול המקצועי בישראל נמצא ברשפון, ומגיעים אליו מדי שבוע עשרות חובבים מכל הארץ. האתר מציג את התחביב, הדגמים, הסברים, והרבה תמונות שצולמו במסלול ברשפון.

 

חנויות ומותגים - כמה אתרים שיווקיים וחנויות מקוונות חדשות, שהושקו בימים האחרונים, ומתמקדים בקהלי יעד שונים:

 

ארגז הכלים - חנות עצמאית ומצויינת לחובבי עשה זאת בעצמך, מופעלת בידי יהודה ורשבסקי, הבעלים של חנות ותיקה בכיכר ציון בירושלים, המתמחה בכלי עבודה ייחודיים לשימושם של פסלים, חרטי עץ, נגרים עצמאיים ובעלי ידי זהב. האתר מציג קטלוג גדול של כלים לא שגרתיים ובלעדיים, גלריה של עבודות וגם הרבה מידע על הכשרות וקורסים בתחום, טיפים לעבודה נכונה, הסברים, והנחות גדולות על מוצרים הנמכרים אך ורק דרך האתר. מפעיל האתר מעמיד את ניסיונו האישי לטובת הגולשים, ומזמין אותם לקבל ישירות ממנו הדרכה וייעוץ בטלפון או בדואר האלקטרוני.

 

דרך הקפה -האתר האסתטי לסדרת הגורמה של לנדוור, המציג מידע על מקורות הקפה, תמונות וקטעי וידאו, מתכונים לאספרסו או לבוץ המושלם והנחות לנרשמים למועדון הקפה. 

 

ביג מרקט - חנות מקוונת המתמקדת במכירת מוצרי חשמל כמו נורות, שנאים, ספקים, מתקני הגנה למכשירי חשמל, מפסקים, גלאי עשן וגם גאדג'טס. האתר מספק מדריכים מקצועיים מקיפים על נורות ומפסקים, ומפרט את ההבדלים שבין המוצרים השונים.

 

יקב בנימינה - אתר גדול ומושקע ליקב הוותיק במושבה בנימינה, המציג קטלוג יינות מפורט ונאה, מידע על הכרמים ומרכז המבקרים, מפעיל מועדון לקוחות ומפרסם מדי פעם גם מתכוני שפים לבישול עם יין. עם זאת, הטיפים באתר לא ראויים להתייחסות רצינית בשלב זה (למשל: רצוי לפתוח בקבוק יין עם פותחן ולא בעזרת השיניים). 

 

ויטמינים ומינרלים - אתר גדול למותג הוויטמינים צנטרום של ניאופארם, הכולל, לצד המידע השיווקי, גם תוכן מקצועי רחב על הוויטמינים והמינרלים השונים, וכן מחקרים ושאלות נפוצות בתחום. האתר מתאים סוגי ויטמינים לטיפוסים שונים, מפעיל מועדון חברים, ומפיץ ניוזלטר מקצועי לחבריו. 

 

הצחוקיה

 

אוסף שבועי של לינקים, סרטונים משעשעים ומשחקים מקוונים, ששלחו קוראי המדור הנאמנים.

 

 

אופס, הוא עשה זאת שוב - והנה עוד מבוכה קשה ומתועדת מאוד ליו"ר מיקרוסופט, ביל גייטס. אתם ודאי זוכרים כיצד דווקא בעת שהציג את נפלאות מערכת ההפעלה החדשה שלו דאז, Windows 98, נגרמה לו אם-כל-המבוכות עם נפילת התוכנה, ועל המסך השתלט כחול השגיאה המפורסם. לפני כשבועיים זה קרה לו שוב, הפעם בעת יריד אלקטרוניקה הענק CES בלאס וגאס, במהלך ראיון נינוח עם קונאן אובריאן. מי שהפסיד מוזמן להציץ בקטע הווידאו באתר Cnet (שלח: גדעון נח).

 

עושה רעש - והנה תופעה - קול מרקוס הוא מתופף בן ארבע, שמצליח להפיל את אמריקה מהתרגשות כשהוא מבצע כמו גדול שירים של אוזי אוסבורן ואחרים (שלחה: אור-לי טל). 

 

מרטיב את השגרה - מאז חדל דבר אחר להתפרסם כמדור קבוע, קמו לו חלופות רבות ברשת, אם כי קשה להגדיר אחת מהן כיורשת ראויה באמת. אחת היוזמות המושקעות היא המרטיב, שמפעיל שי בורוביץ. המרטיב מביא מדי שבוע מהדורה מלאה של כיסוחים פוליטיים במתכונת המוכרת מדבר אחר של עמודי חדשות וטורי פרשנות. בדרך כלל זה גם מצחיק.

 

ליצנים ומפלצות - מקבץ משחקי פלאש איכותיים מאוד, שנועדו בעיקר לגולשים בעלי אצבע קלה עד מאוד על הדק העכבר. האפשרויות: לחסל זומבים מפחידים בבתי קברות, לירות בדמויות ליצנים, למגר את המפלצות, ועוד. עשוי מצויין וממכר (שלח: ארז ארליכמן). 

 

זיקוקים בשמי לאס וגאס - וזו סתם ברכה אלקטרונית חביבה, שבלחיצת עכבר מפיצה זיקוקים בשמי לאס וגאס (שלחה: אור-לי טל). 

 

חתולים - סרטון מדליק בנוסח פספוסים, המאגד כמה עשרות סיטואציות מופלאות ומצחיקות ביותר בכיכובם של חתולים (שלח: עמית פל).

 

עקב עומס גולשים ייתכן קושי בגלישה לחלק מהאתרים.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
תסריטים. אוצר אמיתי
יומן לנשים בהריון
אתר הקארטינג הישראלי
דרך הקפה. אסטתי
מומלצים