שתף קטע נבחר

כינוס ראשון של תנועת האמהות נגד התנתקות

תנועת "קולה של אמא", המונה נשים מכל רחבי הארץ המתנגדות למעורבות הצבא בפינוי יישובים, קיימה את כינוסה הראשון. "שימרו על צה"ל מפני סכנה של מלחמת אחים. שימרו על צה"ל כצבא העם כולו", הן קראו בסיומו, "חיסכו מילדינו את הלם הציות ואת טראומת החורבן והגירוש"

"רק במדינות טוטאליטריות פוקדים על הצבא להילחם בעם כדי לבצע את מדיניות השליטים. ייעודו של צה"ל הוא הגנה על אזרחי מדינת ישראל ומלחמה באויביה. תנו לצה"ל למלא את ייעודו". זו היתה הקריאה שהשמיעו אמש (יום ג') נשים מכל רחבי הארץ המשתייכות לתנועת "קולה של אמא".

 

"שימרו על צה"ל מפני סכנה של מלחמת אחים. שימרו על צה"ל כצבא העם כולו. חיסכו מילדינו את הלם הציות ואת טראומת החורבן והגירוש", אמרו הנשים שקיימו אמש את הכינוס הראשון של התנועה.

 

"אנו קוראות לחדול מליבוי אש השנאה, מכוחנות והסתה נגד אחים, לגנוז את 'התותח הקדוש' שירה על אלטלנה, ואת מסע 'הסזון' המחודש ולגלות מנהיגות אמיתית והקשבה לרחשי ליבו של העם החרד מקרע ומלחמת אחים", קראו הנשים בסיום הכנס.

 

תנועת "קולה של אמא", שנחשפה לראשונה ב-ynet, נולדה לפני מספר שבועות במטרה למנוע את מעורבותו של צה"ל ביום פקודה, כשיהיה צורך לפנות את תושבי ההתנחלויות מבתיהם.

 

התנועה מורכבת מאמהות וסבתות בתוך הקו הירוק, המגדירות את עצמן ציוניות, חילוניות ודתיות, מכל גווני הקשת הפוליטית. ביניהן לוחמות לשעבר מהפלמ"ח, ההגנה, אצ"ל ולח"י, ילידות הארץ, ותיקות ועולות חדשות, אמהות של חיילים בסדיר ובמילואים, ואמהות של בנים המשרתים בכוחות הביטחון. 

 

בעקבות הפרסום ב-ynet הצטרפו לתנועה כבר עשרות נשים נוספות, כאשר המטרה היא להחתים לפחות 1,000 נשים ולהגיש את העצומה לראש הממשלה ולשר הביטחון.

 

יעל שרז פולקובסקי, בין מייסדות התנועה, יצאה נגד קריאתו של שמעון פרס כאשר דיבר על הפגנת הימין ואמר: "הם הבינו שכבר הפסידו את הקרב. לא הייתה שום רוח לחימה, 100 אלף שלימזלים שהתכנסו". לדבריה, זוהי אמירה "שרק מלבה את האש ואת הקרע".

 

ויש כבר את המטרה הבאה: חברות התנועה מתכננות לקיים את ישיבתן הבאה ביום ראשון בתל אביב - לא הרחק מהמקום שבו הוטבעה אוניית האצ"ל אלטלנה על ידי "התותח הקדוש". מבחינתן, זהו המסר העיקרי.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: רויטרס
מחאת הימין נגד הפינוי
צילום: רויטרס
צילום: גיל יוחנן
מפגינים מול הכנסת
צילום: גיל יוחנן
מומלצים