שתף קטע נבחר

אתם שיתפתם
  זירת הקניות

  קונדוליזה רייס תציע: להוציא מחבלים לגמלאות

  בין שאר היוזמות האמריקניות לתמיכה ברפורמות ברשות הפלסטינית, ישנה יוזמה חדשה, אותה בכוונת מזכירת המדינה הנכנסת להציג בפני האירופים בביקורה הקרוב. ומהי יוזמה זו? הענקת קצבה חודשית, בסך של מאה דולר, לכל מחבל פלסטיני שיסכים להניח את נשקו ו"לצאת לגימלאות"

  350 מיליון דולרים תעביר ארצות הברית לרשות הפלסטינית על-מנת לסייע לה בביצוע הרפורמות הדמוקרטיות, כלכליות וביטחוניות, אך מסתבר שלמזכירת המדינה הנכנסת, קונדוליזה רייס, יש תוכניות נוספות לסיוע.


  רייס, שיוצאת היום (ה') למסע דילוגים באירופה ובמזרח התיכון, ותנחת גם אצלנו, מתכננת לבקש מהאירופים סיוע כספי לפירוק ארגוני הטרור, כספים שיועברו למימון קרן פנסיה לאלף מחבלים שיתפרקו מנשקם ו"יצאו לגימלאות".


  לפי דיווח ב"ניו-יורק טיימס" האמריקני, הפנסיה החודשית שתוצע למחבלים שיסכימו לוותר על נשקם תעמוד על 100 דולרים בחודש.


  בכוונת רייס לבקש את הסיוע הזה מהאירופים, זאת בשל האכזבה האמריקנית מהיקף הסיוע שהסכימו מדינות ערב להעניק לפלסטינים. מדינות כמו סעודיה, לוב ואלג'יריה העבירו אומנם את הסכומים שהבטיחו, אבל עדין חסר סכום של 400 מיליון דולר אותו התחייבו להעביר מדינות כמו כוויית ושאר מדינות המפרץ.


  כספי הסיוע האמריקנים יושקעו ככל הנראה בפרוייקטים לקידום תהליך השלום, ולא יועברו ישירות לפלסטינים. גם בשנים עברו, בעוד האירופים העבירו כספים ישירות ליאסר ערפאת ולרשות הפלסטינית, האמריקנים נהגו לממן פרוייקטים שונים ולא להעביר כספים לרשות.


  לאחר פיגוע ברצועה, במהלכו נרצחו שלושה אנשי ביטחון אמריקנים, הפסיקה ארצות הברית גם את מימון הפרוייקטים. כעת מקווים בארצות הברית שהגינותם של יושב ראש הרשות, אבו מאזן, ושר האוצר שלה, סלאח פייאד, יובילו למימונם המחודש של הפרוייקטים.


  מלבד פרוייקט ה"יציאה לגימלאות" של רייס, צפויים האמריקנים להשקי מכספם בהקמת מעברי גבול מודרנים. זאת כפי שהציעו נציגי משרד החוץ הישראלי בפגישה שהתקיימה בשבוע שעבר בבית הלבן.

   

  לפנייה לכתב/ת
   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  צילום: איי פי
  יצא לגימלאות? חמוש פלסטיני
  צילום: איי פי
  צילום: איי פי
  דואגת לסיוע. רייס
  צילום: איי פי
  מומלצים