שתף קטע נבחר

שדרות: יוסי שריד יתחיל ללמד בשבוע הקרוב

חבר הכנסת הוותיק הגיע לשדרות, שם סיכם על תחילת עבודתו בשבוע הקרוב. שריד ילמד בתיכון הכללי בעיר, ויכין תלמידים ל-5 יחידות בגרות באזרחות. שריד: "בסך הכל, היחס אוהד מאוד". מנהל בית הספר: "מדובר ביוזמה יפה ומעניינת"

המורה החדש-ישן: ח"כ יוסי שריד (יחד) הגיע היום (ו') לשדרות בכדי לסכם את תחילת עבודתו כמורה מן המניין בתיכון הכללי בשדרות. כבר מהשבוע הקרוב ילמד שריד אזרחות ל-5 יחידות בגרות.

 

לפני כשבועיים ביקש שריד לבוא וללמד מספר מקצועות בתיכון הכללי בשדרות. שריד התחייב להגיע וללמד במהלך כל השנה כולה, ממש כפי שעשה בעבר בישובים בגליל ובצפון. "התחייבתי ללמד, ולכן הגעתי היום. אלמד חמש יחידות לימוד כל שבוע, במהלך כל השנה. צריך להכין את התלמידים לבחינת הבגרות.

 

"אמנם הבחינה היא לא חזות הכל, אבל בכל זאת מדובר בבחינות. נפגשתי עם המנהל ועם מורה לאזרחות ששוחחו עמי, והיה בסדר גמור. ישבתי לאחר מכן במרכז העיר ואנשים ניגשו אלי ובירכו אותי. בסך הכל היחס מאוד אוהד. אני מקווה שיהיה מעניין ומועיל".

 

מנהל התיכון הכללי, רוני יוסף, אמר כי הוא וסגל המורים מברכים על היוזמה החינוכית. לדבריו, שריד יתמקד בנושא "שסעים בחברה". בסוף השנה אמור שריד להגיש את התלמידים לבגרות. לדבריו, בשיחה עם שריד עלה הרעיון להביא מדי פעם אורחים מתחומי הכלכלה, החברה והמשפט, שישוחחו עם תלמידי בית הספר. "מדובר ביוזמה יפה ומעניינת. הרעיון הוא לא לבוא ולהזדהות באופן חד פעמי.

 

"מדובר באדם שבא ועשה מעשה וגם התחייב ללמד עד סוף שנת הלימודים, כדי שהתלמידים יגשו לבגרות. אין לי ספק שהתלמידים הללו יצליחו יותר ותהיה להם מוטיבציה הרבה יותר גבוהה. התלמידים שמחים ומברכים על כך ויש להם ציפיות מאוד גבוהות. אני מקווה ומאמין שהציפיות הללו תתממשנה, ושתהיה להם חוויה מעניינת והם יהיו אזרחים עם ידע רחב ואופקים יותר רחבים וראייה טובה יותר של החברה בישראל".

 

הממונה על החינוך בעיריית שדרות, שי בן יעיש, נרגש: "אני חושב שזה מדהים, וכן ירבו אישים ומנהיגים שיחושו חובה לקום ולעשות מעשה. אני חושב שמה שעשה שריד זה מדהים מכיוון שעד כה הגיעו לשדרות המונים לביקורים ולהזדהות, אבל לא נתקלנו ביוזמות חינוכיות או באנשים שבאו ואמרו 'אנחנו נשארים פה בשביל לסייע לעיר'. אין ספק שזה מהלך חשוב מאוד ומרשים מאוד, ובמיוחד לגבי אדם בסדר גודל של יוסי שריד, שהוא ח"כ ותיק ושר חינוך לשעבר".

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: תומריקו
עשה מעשה. ח"כ שריד
צילום: תומריקו
צילום: צפריר אביוב
הפגנה נגד הקסאמים. ארכיון
צילום: צפריר אביוב
צילום: רויטרס
תושבים זועמים. ארכיון
צילום: רויטרס
מומלצים