שתף קטע נבחר

פרחן: רוצה להישאר באלי סיני בשלטון פלסטיני

אבי פרחן, תושב אלי סיני, ומעקורי ימית, אינו מתכוון להתפנות מביתו. פרחן אמר בדיון בוועדת החוקה: "אני לא פוסל אפשרות להישאר תחת ריבונות פלסטינית". הוא כינה את מנהיגי מועצת יש"ע: "מנהיגות אלטיסטית, מתנשאת"

"אני מעדיף להשאר באלי סיני תחת שלטון פלסטיני. צריך לחשוב יצירתי, אני לא פוסל אפשרות להישאר תחת ריבונות פלסטינית", כך אמר אחר הצהריים (יום א') תושב אלי סיני, אבי פרחן, שהופיע בפני ועדת החוקה במסגרת הדיון על חוק פינוי פיצוי.

 

"יהודי יכול לגור בכל מקום בעולם. אם אחמד טיבי יכול לגור בטייבה בביטחון, פרחן יכול לגור באלי סיני. דוגית, אלי סיני וניסנית נמצאים באזור שהיה מפורז בידי האו"ם", אמר פרחן, שנעקר בשעתו גם מביתו בימית. "היום הסתיימה בניית גדר מערכת בעלות של 70 מיליון שקלים שניתקה אותנו מעזה. לא גירשנו ולא נישלנו איש מאדמתו. צריך לעצור את הטעות אין סיבה לעקור את שלושת הישובים".

 

פרחן, שהוזמן לוועדה על-ידי ח"כ מיכאל איתן, אמר בהתרגשות: "אם ממשלת ישראל מחליטה לעזוב, אנו משחררים אותה מכל אחריות לביטחוננו. אני אוהב את המדינה, אבל היא מוותרת ועוקרת אותי פעם שניה מביתי, לכן אני מעדיף להישאר באלי סיני ואני אומר זאת על דעת מספר משפחות".

 

הדיון היה אמור להתמקד בסוגיית משאל העם, אך ברוב הזמן, דנה הוועדה בסעיפים הקשורים לפיצוי המתנחלים. "מי שמדבר על פיצויים למתנחלים יורה לעצמו ברגל. אי אפשר לאחוז במקל בשני הקצוות", אמר פרחן. 

 

הקרע בין שלושת הישובים למטה המאבק של מועצת יש"ע הולך ומתרחב, ולאחרונה שיגר פרחן גילוי דעת שבו הוא מתנער מהנהגת הפוליטית של המתנחלים ומתאר אותם כ"מנהיגות אלטיסטית, מתנשאת, בדרך כלל אשכנזית ששומעת רק את עצמה ומתלהבת מהצהרותיה".

 

פרחן בספק אם ביום פקודה אכן יגיעו ראשי המתנחלים להביע באופן אקטיבי את מחאתם "כששמעתי את מזכ"ל מועצת יש"ע, בנצי ליברמן, מקריא וחותם בצורה פאתטית על ה'אמנה' להתייצב בגוש קטיף ביום פקודה נזכרתי בהצהרות דומות בחבל ימית עליהם חתמתם".

 

פרחן סיים את גילוי הדעת ששלח לראשי מועצת יש"ע בדרישה לשנות לאלתר את דרך המאבק: "אני רוצה להגיד לכם ראשי גוש אמונים, היום ראשי מועצת יש"ע - את המאמץ המשאבים האנרגיות תשקיעו בשטח, במתיישבים הנאבקים על ביתם. חלקם מתנדנדים וכמעט נכנעים במאבק מול מינהלת הפינוי והעקירה. תרדו לשטח, תחיו איתם, תחזקו אותם, לא בדיבורים בהפגנות, אלא בחיי היום יום".

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
רוצה להישאר גם בשלטון פלסטיני. אבי פרחן
צילום: אתר הכנסת
מיכאל איתן הזמין
צילום: אתר הכנסת
מומלצים