שתף קטע נבחר

הודו: החיסון לאיידס יוצא לדרך

שר הבריאות ההודי הכריז על תחילתו של ניסוי בחיסון לאיידס, לראשונה בבני אדם. אם יצליחו הניסויים, צפוי שיווקו של החיסון בעוד כעשר שנים. מידי שעה מתגלים ביבשת 68 נשאים חדשים של הנגיף

הודו החלה בניסוי ראשון בחיסון לאיידס, כך הודיע היום שר הבריאות ההודי. הניסוי ייערך בעיר המערבית פונה, ויכלול 30 מתנדבים בגילאי 18 עד 45, גברים ונשים, שאינם נושאים את נגיף ה- HIV.

 

מעל חמישה מיליון נשאי HIV הודים, הפכו את המדינה לשנייה בשכיחות נשאי הנגיף, אחרי דרום אפריקה, אולם מומחים הביעו חשש לאחרונה כי המספרים גבוהים בהרבה. כל שעה מאובחנים שם 68 מקרים חדשים של נשאי נגיף האיידס.

 

ניסויים בבני אדם בחיסון לאיידס כבר נערכו בארה"ב, אירופה ואפריקה, אולם השינויים הגנטיים המהירים אותם עובר הנגיף (מוטציות) הכשילו כל פיתוח אפשרי של חיסון. השלב הראשון של הניסויים בפונה יארך כשנתיים, אולם חיסון אינו צפוי אלא בעוד כעשר שנים.

 

"אמנם התחלנו בניסויים הקליניים, אך מירב תשומת הלב שלנו עדיין ממוקדת על מניעה", אמר שר הבריאות אנבומאני ראמאדוס, "פיתוח חיסון למניעת איידס הוא אחד האתגרים המדעיים הקשים ביותר של זמננו. בד בבד, הוא גם אחד מהצרכים הבריאותיים הדחופים ביותר".

 

ראש המועצה ההודית למחקר רפואי, אנקיי גאנגולי, אמר כי החיסון אמור לעורר את תגובתיות מערכת החיסון, שעשוייה להעניק הגנה בפני הדבקה בנגיף. לדבריו, הסיכונים בניסוי הובהרו לנחקרים, וכי מצבם הבריאותי ינוטר כל משך המחקר.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: סי די בנק
חיסון לאיידס. 68 נשאים בשעה
צילום: סי די בנק
ד"ר רק שאלה
מחשבוני בריאות
פורומים רפואיים
מומלצים