שתף קטע נבחר

פטנט לטרנספורמציה גנטית בצמחים

המצאה ביוטכנולוגית, מבית היוצר של המכון לאבולוציה של אוניברסיטת חיפה, התקבלה על ידי משרד הפטנטים האמריקאי. טרנספורמציה גנטית הפכה להיות כלי חשוב במחקר תהליכים בסיסיים בביולוגיה של הצמח, ובהשבחה של זנים

המצאה ביוטכנולוגית, מבית היוצר של המכון לאבולוציה של אוניברסיטת חיפה, התקבלה על ידי משרד הפטנטים האמריקאי.

הפטנט שפותח על ידי פרופ' אברהם קורול, פרופ' ציון פחימה ופרופ' אביתר נבו, עוסק בפיתוח שיטה חדשנית וייחודית לטרנספורמציה גנטית בצמחים.

 

טרנספורמציה גנטית הפכה להיות כלי חשוב במחקר תהליכים בסיסיים בביולוגיה של הצמח, ובהשבחה של זנים; צמח טרנסגני הוא צמח שאליו הוחדר גן חדש. שיטת הטרנספורמציה של החוקרים במכון לאבולוציה מנצלת את מסלול ההאבקה הטבעית בצמח להחדרת גנים רצויים לתוך שק העובר דרך נחשון הנביטה של גרגר האבקה.

 

שיטת טרנספורמציה זו מובילה בסופו של דבר ליצירת עובר טרנסגני אשר יתפתח לצמח טרנסגני. היתרון העיקרי של שיטה זו, יחסית לשיטות קיימות, הוא היכולת להעביר גנים לתוך כל זן קיים ללא מגבלה של הרקע הגנטי ויכולת הרגנרציה שלו. האפשרות להחדיר גנים חדשים לתוך זנים מסחריים של צמחי תרבות פותחת דרכים חדשות להשבחה של תכונות חשובות מבחינה כלכלית, כגון שיפור הערך התזונתי, יצירת זנים עמידים למחלות, עמידות לתנאי סביבה קשים, ועוד.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
באדיבות "חדשות המדע" ערוץ 8
טרנספורמציה גנטית הפכה להיות כלי חשוב: אילוסטרציה
באדיבות "חדשות המדע" ערוץ 8
מומלצים