שתף קטע נבחר

חיבוק משמאל: הפגנת תמיכה בשרון

"מטה הרוב", שכולל ארגוני שמאל ותומכי מפלגת העבודה ומרצ, שוקד על ארגון עצרת תמיכה בראש הממשלה, לקראת יישום תוכנית ההתנתקות. המארגנים עדיין מתלבטים בסוגייה, אם להביע תמיכה בראש הממשלה באופן אישי, או רק בעד התוכנית אותה הוא מוביל. המטרה: להוציא מהבית גם את אנשי מרכז

השמאל חוזר לכיכרות והפעם כדי להביע תמיכה בשרון ובתוכניתו המדינית: בעוד שבועיים מתוכננת עצרת תמיכה גדולה בראש הממשלה, שארגן מטה הרוב, המאגד תחתיו מספר ארגוני שמאל.  

 

ההפגנה מתוכננת להתקיים ערב ההצבעה המכריעה על פינוי ישובים שתתקיים בממשלה. "הפעם לא נשאר בבית", הבטיח אחד מאנשי מטה הרוב, שמורכב מתומכי מפלגת העבודה, מרצ, תנועות הנוער הלא ממלכתיות, מטה הקיבוצים והמושבים, תנועת "שלום עכשיו" ודתיים מתונים.

 

ה'סלוגנים' עדיין לא נבחרו אך המוטיב המרכזי יהיה: "העם בעד יציאה מחבל עזה". במטה הרוב עדיין מתלבטים בסוגייה אם יביעו בהפגנה תמיכה בשרון באופן אישי או בעד התוכנית אותה הוא מוביל.

 

שאיפת המארגנים היא לא לארגן הפגנה ידועה מראש של אנשי שמאל, אלא "להביא לכיכרות את אנשי הליכוד והמרכז, את הרוב הדומם שיושב בבית", אמרו.

 

מטה הרוב מנסה לאחרונה לגייס תרומות, בשל העלויות הגבוהות של ההפגנה. אנשי הארגון התלוננו כי אין להם את "מקורות המימון המסתוריים של הימין, שמארגן הפגנות במיליוני שקלים כל שני וחמישי".

 

אחד מבכירי המארגנים פנה לאחרונה לראש הממשלה ושאל אותו לדעתו בדבר קיום ההפגנה. "אנחנו לא רוצים שהדבר יפגע בך". שרון לא השיב והפנה אותו לאחד מאנשיו הבכירים.

 

המארגנים אומרים כי קול התומכים בהתנתקות לא נשמע עד כה, כיוון ש"צריך לזכור שקשה יותר להוציא לרחוב ציבור שהוא בעד, מאשר ציבור שהוא נגד. בהפגנה זו נדרשת תמיכה ולא מחאה". 

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: מנחם כהן
אריאל שרון. תמיכה משמאל
צילום: מנחם כהן
צילום: רויטרס
הפגנת שמאל (ארכיון)
צילום: רויטרס
מומלצים