שתף קטע נבחר

בימין הקיצוני "סימנו" את מזוז - עם כאפיה

"היועץ המשפטי מוכר קרקעות לאויב הערבי ומאפשר לראש הממשלה לבצע את תוכנית גירוש היהודים תמורת סגירת תיקי החקירה נגדו", הסבירו אנשיו של ברוך מרזל את ה"יעד" החדש שסימנו. "לא נהסס להשתמש בכאפיה גם על ראשי אחרים, זו מדינה דמוקרטית". בתמונה אחרת מוצג שרון כסטלין, אולם ברחבי הארץ ניתלו שלטים בעדו: "שרון, העם איתך, תמשיך"

"גורמים בתוך הליכוד ומחוץ לו מסיתים נגד שרים וחברי-כנסת", אמר הערב (יום ה') ראש הממשלה שרון, שהזכיר בנשימה אחת את "כך" ואנשי יש"ע. כעת מתברר שגם היועץ המשפטי לממשלה "סומן".

 

פעילי ימין קיצוני הפיצו הערב ברחבי הארץ תמונות, בהן נראה היועץ, מני מזוז, עם כאפיה לראשו. לצד התמונה מופיע הכיתוב: "מני מזוז מסוכן לישראל - לך הביתה". בינתיים, מחלוקות התמונות לעוברים ושבים, ומתחילת השבוע הבא הן יופיעו גם על קירות ברחוב.   

 

בעת האחרונה קיבל היועץ מספר החלטות, שעוררו את זעם הימין: זה החל ב"מהפכת הקרקעות" בקק"ל, עת קבע מזוז כי הנוהג לפיו נמכרות קרקעות ליהודים בלבד - פסול. זמן קצר אחר כך הוא קבע כי הנוהג, במסגרתו קרקעות של פלסטינים שנמלטו מירושלים במהלך מלחמת ששת הימים, נחשבות ל"נכסי נפקדים", אינו מוסרי.

 

מזוז אף הגדיל לעשות כאשר הורה במכתב לשר האוצר לבטל החלטה של ועדת שרים מאשתקד, ולפיה בסמכות האפוטרופוס הכללי לבצע כל מכירה או שימוש ב"נכסי הנפקדים" בירושלים, ללא כל מגבלה.

 

את הכרזות החדשות, בהן "מככב" היועץ המשפטי, הפיצה מפלגת "חזית יהודית לאומית", בראשותו של ברוך מרזל. "מזוז מוכר קרקעות לאויב הערבי ומאפשר לראש הממשלה לבצע את תוכנית גירוש היהודים תמורת סגירת תיקי חקירה נגדו", הסבירו שם.

 

"מזוז עומד בראש מערכת שמתנכלת ורודפת אחרי יהודים טובים ומשחררת מחבלים", אמר מרזל ל-ynet. "לפעמים מרגישים שמזוז מונה על ידי שרון כדי להיות קבלן משנה לתוכנית ההתנתקות ולרצות אותו ואת חבר מרעיו.

 

"הוא מנשל יהודים מאדמתם, פוגע בצביון היהודי של המדינה, הופך את ישראל לדו-לאומית ופועל לטובת האינטרסים של האויב הערבי". מרזל הזהיר: "לא נהסס להשתמש בכאפיה גם על ראשם של אחרים. זאת מדינה דמוקרטית ובמדינה שכזו אין איסור על הפצת תמונות של אנשים ועליהם כאפיה".

 

אנשי הימין הקיצוני הפיצו גם תמונות בהן נראה ראש הממשלה בדמותו של סטלין, לצד הכיתוב: "הדיקטטור". אבל ברחבי הארץ הופיעו הערב גם שלטי חוצות, שמביעים דווקא תמיכה בו: "שרון, העם איתך, תמשיך", נכתב בהם. גורמים בסביבת שרון אומרים כי אין הם יודעים מי עומד מאחורי תליית השלטים, ונראה שמדובר בקמפיין פרטי. 

 

בהכנת הידיעה השתתף אטילה שומפלבי
לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
היועץ בכאפיה
שרון "מחופש" לסטלין
צילום: איי אף פי
צילום: סבסטיאן שיינר
"מגרש יהודים תמורת סגירת התיק". מרזל
צילום: סבסטיאן שיינר
מומלצים