שתף קטע נבחר

"חב"ד נגד התנתקות, אבל בלי שימוש בכוח"

רבה של כפר חב"ד, הרב מרדכי אשכנזי, מדבר עם ynet על תקיפת נתניהו: "עשינו חקירה פנימית והגענו למסקנה ברורה כי מדובר בקומץ פרחחים שעשו מעשה אלים". אז איך יתנגדו החב"דניקים לפינוי? "נגזור תענית ונרבה בתפילה זה ישפיע הרבה יותר מאשר לרדת לגוש קטיף ולהשתתף בהתנגדות. נאסוף את כל אנשי הכפר ונתפלל ששרון יחזור בתשובה"

"חסידות חב"ד נגד החזרת שטחים, אך לא ננהג באלימות ולא בכוח. בדרך זו רק נרחיק את הלבבות ואנשים לא ישמעו ולא ירצו להבין את דעתו של הרבי", כך אומר היום (א') בשיחה עם ynet רבה של כפר חב"ד, הרב מרדכי אשכנזי.

 

 

בסוף השבוע נעצר צעיר בן 17 החשוד במעורבות בתקרית בה הותקף שר האוצר, בנימין נתניהו, בחתונה בכפר חב"ד. בתקרית, שאירעה ערב קודם לכן, נוקבו צמיגי מכוניתו של נתניהו והוא הוברח מהכפר בחשאי בעזרת מאבטחיו.

 

הרב אשכנזי אומר היום כי "עשינו חקירה פנימית והגענו למסקנה ברורה כי מדובר בקומץ פרחחים שעשו מעשה אלים, אסור לקשור את כל הכפר או את חסידות חב"ד לעניין".

 

לדבריו, "מנסים להכפיש את חב"ד ולתייג אותנו כאלימים אבל 99% מציבור חב"ד נקי מכל זה. מתי ראיתם את אנשי חב"ד מארגנים הפגנות או מחאות? אישי ציבור ימשיכו להגיע לכפר חב"ד".

 

לדברי הרב, "במידה והיינו יודעים ששר האוצר מתכוון להגיע לכפר היינו אוספים את הציבור ומסבירים לו. נתניהו הגיע לכפר מבלי שנערכנו לעניין. ברור שלו היינו יודעים על בואו היינו מרחיקים כל אלמנטים זרים בכוחות עצמנו. כמו שהשב"כ לא היה מוכן, כך גם אנחנו לא היינו ערוכים".

 

"נאסוף את כל הכפר, ונתפלל ששרון יחזור בתשובה"

 

אולם הרב אשכנזי מבקש להדגיש במקביל את התנגדות החב"דניקים להתנתקות. לדבריו, "בקרוב נצא בפרסומים ובמאמרים נגד ההתנתקות כמו שמקובל בשעת צרה. זו דרכנו מזה שנים רבות". לגבי אופי ההתנגדות לפינוי אומר הרב אשכנזי: "נגזור תענית ונרבה בתפילה זה ישפיע הרבה יותר מאשר לרדת לגוש קטיף ולהשתתף בהתנגדות. נאסוף את כל אנשי הכפר ונתפלל ששרון יחזור בתשובה, לא נקלל, לא נכנה אותו נאצי, כך לימדו אותנו".

 

הרב אשכנזי בטוח כי "רוע הגזרה של תוכנית ההתנתקות ייעלם כלא היה". לדבריו, "יש הרבה חיילי חב"ד בצבא ואף אחד לא פנה לשאול האם לסרב פקודה. לכשתבוא השאלה נחשוב מה לעשות".

 

במקביל, הוציאה תנועת חב"ד הבהרה, בה היא מגנה "את המעשה החמור שאירע בעת שמחת חתונה בכפר חב"ד. כאשר נערים חסרי אחריות, שבאו מחוץ לכפר, ביזו שר מהמשלה, שבא לשמוח בשמחת חתונה פרטית שלא מתושבי הכפר.

 

"זה מעשה של התפרעות לשמה, שאין לו קשר למחאה בענייני שלמות הארץ. מעשה זה גרם להכפשת שמו של כפר חב"ד וחילול שמה של חסידות חב"ד בכלל, באופן חמור ביותר.

 

תושבי כפר חב"ד מתנצלים על האירוע המרגיז ומבקשים להבהיר באופן הברור ביותר כי כפר חב"ד אינו המקום לשום סוג של הפגנות ומחאות כלפי האישים המבקרים בכפר. כל אורח ומבקר מתקבל אצלנו באהבת ישראל ובמאור פנים, כפי שהורנו כ"ק אדמו"ר נשיא דורנו. במסורת כפר חב"ד".

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
הרב אשכנזי. חקירה פנימית
צילום: שאול גולן
הנער החשוד בתקיפת נתניהו
צילום: שאול גולן
צילום: עמית שאבי
נתניהו. "לא הודיע שהוא מגיע"
צילום: עמית שאבי
צילום: י. בלינקו
הפנצ'ר במכונית נתניהו
צילום: י. בלינקו
מומלצים