שתף קטע נבחר

השריפה הגדולה בתולדות מדריד כילתה רב קומות

הבניין השמיני בגובהו בעיר הבירה הספרדית עלה באש. הכבאים השתלטו על האש כמעט לחלוטין, אך מפקד כוחות הכיבוי הודיע כי האש עדיין לא כובתה לגמרי. הסיבה לדליקה: קצר חשמלי

השריפה הגדולה ביותר בתולדות מדריד כילתה אמש (שבת) גורד שחקים שלם. למרבה המזל, לא היו נפגעים בדליקה.

 

הבניין נמצא ברובע העסקים של בירת ספרד. למרות הנזק הטוטאלי שגרמה השריפה, הוא עדיין עומד על תילו, אך יש חשש כי יתמוטט. חזיתו של הבניין התפרקה לחתיכות במהלך הלילה, אך בסיס הבטון של הבניין, שנישא לגובה של 106 מטרים, נותר יציב יחסית.

צילום: איי פי

 

יותר ממאה כבאים עמלו במהלך הלילה בניסיון לכבות את הלהבות, בבניין השמיני בגובהו בעיר. הבוקר אכן שככו הלהבות, אך האש לא כבתה לחלוטין. עשן סמיך היתמר מעל הבירה.

 

"האש אינה תחת שליטה", הבהיר ראש עיריית מדריד, אלברטו רואיז גלארון. "אנו מודעים לכך שאנו נאבקים בדליקה הגדולה ביותר שפרצה בתולדות מדריד", הסביר. הוא הוסיף, כי הכבאים עושים מאמץ עליון כדי למנוע מהאש להתפשט לבניינים סמוכים.

 

הנפגעים היחידים בדליקה הינם ארבעה כבאים שטופלו לאחר שסבלו משאיפת עשן. דובר מכבי האש במדריד דיווח, כי האש תכובה סופית קרוב לוודאי כבר היום, אך העבודות במקום יימשכו מספר ימים.

 

השריפה פרצה בקומה ה-21 של הבניין, ככל הנראה עקב קצר חשמלי. האש התפשטה במהירות בשאר הקומות, כשהיא מכלה כל אלמנט מתכתי בבניין.

 

הבניין הוקם ב-1979, וממוקם ברובע העסקים הצפוני של העיר. בסמוך לו נמצאים גם מרכזי קניות גדולים וכן איצטדיון הכדורגל של קבוצת ריאל מדריד.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: איי אף פי
צוותי כיבוי במדריד
צילום: איי אף פי
מומלצים