שתף קטע נבחר

עוגות יום הולדת: איפה קונים וכמה זה עולה

שום מסיבת יום הולדת לא תהיה שלמה בלי עוגה, ורצוי עם ברבי או מכונית או אחד מגיבורי הילדים; עשרות קונדיטוריות, מאפיות ביתיות ומאפיות אינטרנטיות מציעות עוגות מעוצבות ולפעמים קצת יקרות. איפה משיגים עוגת יום הולדת ואיך אפשר להוזיל עלויות

אחד הסעיפים הכבדים בחגיגות יום ההולדת של הילדים הוא העוגה. אפשר לוותר על הליצן התורן ואולי גם על הקישוטים, אבל כמו שכל ילד יודע אין חגיגה בלי עוגה. מכיוון שלא כל ההורים מומחים לאפייה, ולא כולם יודעים לקשט עוגות, מציעות לנו הקודיטוריות, המאפיות הביתיות והמאפיות האינטרנטיות עוגות מעוצבות לפי בקשת הלקוח, או לפי דמיונו וכשרונו של האופה.

 

חיפוש הביטוי עוגות יום הולדת באינטרנט יעלה שפע של עסקים קטנים המתמחים בנושא. אפשר לשלוח במייל תמונה של חתן או כלת השמחה ולקבל אותה על העוגה. באמצעות אתרי האינטרנט אפשר גם להתרשם מעשרות צורות וקישוטים, ואז להזמין דרך הטלפון עוגה מפוסלת או מקושטת ליום הולדת. מלבד תמונת הילד או הילדה, הלהיטים הם, איך לא, בובות ברבי ובובות עם גיבורי הטלוויזיה של הילדים.

 

איפה משיגים עוגות יום הולדת, מה מציעים עשרות האופים והאופות ואיך אפשר להוזיל עלויות, בעיקר כאשר מדובר בכמה ילדים ובימי הולדת תכופים? יצאנו לבדוק את התחום המתפתח הזה וחזרנו עם דוגמאות על קצה המזלג (של העוגה).

 

גיבורים ונסיכות

 

רשת אינגליש קייק מציעה עוגה עם תמונה של בעל השמחה או תמונה של דמות שהוא אוהב. את התמונה שולחים במייל לחברה, והיא מכינה את התמונה על העוגה. המחיר: 145 שקל לעוגה בקוטר 26 ס"מ, המספיקה לכל ילדי הכיתה. אפשר גם לקבל את העוגה בגרסה מלבנית של 30 X 40 ס"מ. הרשת מציעה גם עוגות בצורה של מטוס, מגרש כדורגל, בובת ברבי, דובי, מכונית ועוד. מחיר העוגות המיוחדות: 200 שקל.

 

ברשת רולדין מציעים עוגות יום הולדת עם ציורי אגדות ילדים וקישוטי יום הולדת כמו פו הדב, טוויטי, בובות בראץ, היפה והחיה, באטמן, בארט סימפסון ואפילו מתאגרף סומו. מחירי העוגות עם הכיתוב מזל טוב'בלבד נקבעים לפי המשקל ונעים בין 120-80 שקל. מי שירצה גם ציור או תמונה יצטרך להוסיף עוד כ-100 שקל. לדברי החברה, מדובר בציור בעבודת יד שנמשכת כ-4 שעות.

 

קונדיטוריות בן עמי (שפתחה זה עתה סניף בירושלים לצד הסניפים בהרצליה והמפעל בכפר ויתקין) מוכנה גם לשלוח את עוגותיה עד הבית (בהזמנה מעל 100 שקל). הרשת מכינה עוגות מיוחדות ליום הולדת עם צבי הנינג'ה, פאואר ריינג'רס וכמובן עוגת ברבי. המחיר: 300-200 שקל, תלוי בצורת העוגה (ww.benami.co.ilw).

 

לא רק רשתות, אלא כמעט כל קונדיטוריה שכונתית תכין לכם עוגת יום הולדת מקושטת.

 

בקונדיטוריה חרמון בחדרה, לדוגמה, מכינים עוגה מלבנית משוקולד עם ציפוי ב-80 שקל. על העוגה ניתן להניח דף סוכר עם דמויות שונות ב-20 שקל נוספים. בקונדיטוריה עוגל'ה בקריית אונו מכינים עוגת שוקולד המספיקה ליותר מ-20 ילדים, ב-50 שקל בלבד, וגם מעטרים את העוגה בסוכריות צבעוניות, עם כיתוב לבקשת הלקוח. בין הציורים הפופולריים: מגרש כדורגל, מכונית, בלונים או סרט מעוטר. בגרסה גדולה יותר, המיועדת ל-50 ילדים, עולה העוגה 125 שקל בלבד.

 

קונדיטוריה באינטרנט

 

מנגד, אפשר היום לקבל עוגות מעוצבות ברמה פיסולית, שמחירן גבוה במיוחד. מתוך אתרי האינטרנט שמציעים את העוגות הללו בחרנו שניים להמחשה.

 

את העוגות הכי מעוצבות מצאנו אצל נגה חיטרון מגני יהודה תחת השם מאפים יפים. חיטרון, מעצבת גראפית בוגרת בצלאל, עשתה הסבה לתחום העוגות (כולל עוגות חתונה) ואת מאפה ידיה אפשר להזמין לפי עלון שהיא מפיצה ובאתר האינטרנט שלה (ww.nogas.co.ilw).

 

בסטודיו שלה בגני יהודה (ליד יהוד), שנראה כאילו יצא מתוך סיפור עמי ותמי, היא מכינה עוגת נסיכה ב-380 שקל, מפלצת מסוכר עם פה מלא סוכריות ב-450-350 שקל, תלוי בגודל (הילדים שוברים למפלצת את השיניים ומוציאים את הסוכריות), וגם עוגות מיניאטוריות ב-120 שקל. מחיר עוגה ממוצעת בקוטר 26 ס"מ, עם דמות אחת עליה, הוא כ-280 שקל. חיטרון מכינה גם עוגיות במחיר 11-8 שקל לעוגיה.

 

האתר דולצ'ה ויטה (ww.dolce.co.ilw) מציע את העוגות של שרי אסא. בביתה בהרצליה מכינה אסא עוגות שוקולד בחושות ועוגות וניל, מקשטת אותן בקצפת ומעטרת בדף סוכר עם ציורי בראץ, יוגי-הו ואחרים. אפשר לשלוח אליה תמונת הילד או הילדה במייל והיא תדפיס אותה על העוגה. אסא גם מוכרת דפי סוכר מצוירים, כולל תמונה לפי הזמנה (45 שקל בגודל 4A), למי שרוצה להכין את העוגה בעצמו ולעטר אותה בקישוט מקורי.

 

המחירים בדולצ'ה ויטה סבירים למדי: 140 שקל לעוגה מקושטת בקוטר 30 ס"מ. עוגת שוקולד עם ציפוי ופסלונים מבצק סוכר תעלה 200 שקל ויותר. אסא מכינה גם עוגיות על מקל, שעליהן אפשר להדפיס או לצייר. 6 שקלים לעוגיה מודפסת, 4 שקלים לעוגיה מצוירת. את העוגות שמזמינים באתר או בטלפון אפשר לקבל בהרצליה או במשרדו של הבעל בצפון תל-אביב.

 

לא חייבים להוציא מאות שקלים על עוגת יום הולדת

 

אחת הדרכים לחסוך היא להשתתף בסדנה לעיצוב עוגות. סדנה חד-פעמית שמחירה כ-250 שקל עולה כמו עוגה יוקרתית אחת, ואת הידע אפשר ליישם אחר-כך לשנים הבאות ולילדים הנוספים.

  

טל צפריר מטלטלים www.taltalim.co.il מדריכה סדנאות בעיצוב עוגות בנשר שליד חיפה. גלית זינגמן מנמשיםwww.nemashim.pic.co.il בהוד השרון מדריכה סדנאות באיזור המרכז ובדרום. בשני האתרים אפשר להזמין עוגות יום הולדת מצוירות ומפוסלות, במחירים המתחילים ב-200 שקל.

 

בסדנאות לומדים את עקרונות הציפוי והציור על עוגה (150 שקל, 3.5 שעות), את עקרונות הפיסול בבצק סוכר (200 שקל, 5 שעות), או פיסול דמויות (250 שקל בשני מפגשים).

 

כמו כן תוכלו למצוא סדנאות פיסול בסוכר וסדנאות אפייה במסגרת סדנאות הבישול המתקיימות בארץ. בחנויות רבות אפשר למצוא דפי סוכר אכילים עם תמונות צבעוניות. חברת יו גראפיקס, בינתיים היחידה בשוק, אחראית על הפטנט הישראלי הזה, המיוצא גם לחו"ל.

 

הדפים עשויים מסוכר, מים וצבעי מאכל. הם כשרים למהדרין ועומדים בתקנים של שירות המזון של משרד הבריאות ובתקנים בינלאומיים. השימוש בהם פשוט: מפרידים את התמונה מהניילון השקוף שבו היא נתונה ומניחים אותה על גבי קרם העוגה. הדפים משווקים ברשת המשביר החדש לצרכן, בכל רשתות המזון הגדולות והפרטיות, בהפנינג, טויס-אר-אס, כפר השעשועים וחנויות מתנות במחיר של כ-20 שקל. בקונדיטוריות שונות אפשר למצוא אותם ב-25 שקל.

  

בחנויות הספרים אפשר למצוא כמה לא מעט ספרים המלמדים איך להכין עוגות מקושטות. אחד הספרים נקרא עוגות יום-הולדת (הוצאת מודן) והוא עשיר ברעיונות לקישוט עוגות. חברת אסם הוציאה את החוברת ילדים מקשטים עוגות, שאותה ניתן להדפיס ללא תשלום מאתר האינטרנט של החברה.

 

לפורום קישוט עוגות ב-ynet.

 

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
רולדין. עוגות עם פו הדוב וטוויטי
מומלצים