שתף קטע נבחר

העובדים התאילנדים ישנו בלול עם האווזים

14 עובדים ללא היתר חלקו את "מיטותיהם" המאולתרות עם האווזים שפיטמו, כשמי ביוב זורמים תחת הלול הפתוח. המשטרה: "אפילו חיות היו מתביישות לגור בתנאים כאלה"

אפילו חוקרי משטרת ההגירה, שרגילים למצוא עובדים זרים לא חוקיים, המתגוררים ב"חורבות", שפשפו היום את עיניהם בתדהמה, כשמצאו 14 עובדים תאילנדים מתגוררים בתוך לולי אווזים, לצד החיות, במושב בן זכאי שבשפלה. ואם לא די בכך שהעובדים ישנו עם האווזים, מתחת ללול זרמו מי ביוב.

 

המידע על העובדים המוחזקים בתנאים תת אנושיים הגיע למחלק המודיעין של משטרת ההגירה במחוז מרכז לפני מספר ימים.

 

לפנות בוקר (יום ג') הגיעו השוטרים למקום וגילו כי הפועלים, שהגיעו לארץ עם היתר עבודה, אינם חוקיים כיוון שברחו ממעסיקיהם. המעסיקים החדשים ניצלו את העובדה שהם אינם חוקיים ואין אחריהם מעקב, ושיכנו אותם לצד העופות.

 

תנאי המגורים שהתגלו לעיני השוטרים היו מזעזעים: כל פועל ישן ב"מיטה" מאולתרת, במבנה לול שכולל רק גג, ללא קירות. מעל המיטות פרוסות שמיכות. בנוסף, מתחת ללול זרמו מי הביוב עם הצואה והשתן של העופות, דבר המהווה סכנה לבריאות. העובדים נעצרו וכעת מנסים במשטרה לאתר את בעל הלולים.

 

מפקד משטרת ההגירה של מחוז מרכז, סגן ניצב, דוד מונדאני, אמר: "מדובר בתת תנאים, ככל הנראה בשל העובדה שלא היה מי שידרוש בשבילם את התנאים. מלבד זאת שבעל העסק יואשם בהחזקת עובדים זרים שלא כחוק, אנו נפעל עם משרד העבודה והרווחה על מנת להאשימו גם בסעיף של החזקת הפועלים בתנאים לא אנושיים. אפילו חיות היו מתביישות לגור בתנאים כאלה".

 

המשטרה מנסה כעת לאתר את בעל הלולים, כדי להגיש נגדו כתב אישום בגין העסקת עובדים זרים שלא כחוק ובשל תנאי המחייה שבהם הוחזקו.

 

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: משטרת ההגירה
לול האווזים שבו ישנו העובדים
צילום: משטרת ההגירה
צילום: משטרת ההגירה
חפצי העובדים בלול
צילום: משטרת ההגירה
צילום: משטרת ההגירה
המיטות המאולתרות בלול
צילום: משטרת ההגירה
מומלצים