שתף קטע נבחר

גמלאי ביקור חולים: "רבים עם חתולים על אוכל"

עשרות עובדים ופנסיונרים של בית החולים הירושלמי, שנקלע לקשיים כלכליים, מחו על כך שהפנסיה שלהם אינה משולמת. מערכת הבריאות שבתה במשך שעה לאות הזדהות עמם

כ-150 פנסיונרים ועובדים של בית החולים "ביקור חולים" ערכו היום (ג') אסיפת הסברה מול בית החולים בירושלים, במחאה על אי תשלום הפנסיות לעובדים בגמלאות, בשל מצבו הכספי הקשה של המוסד הרפואי, הנמצא בפירוק.

 

"זאת בושה וכלימה ותעודת עניות למדינת ישראל", אמרה יו"ר ועד עובדי בית החולים, רוני עמרם, "אנשים שנתנו ממיטב כוחותיהם בעבודה קשה של עשרות שנים, נזרקים לרחוב לריב עם חתולי הזבל על האוכל".

 

ההסתדרות השביתה בצהריים למשך שעה את מערכת הבריאות לאות הזדהות עם מאבקם של עובדי "ביקור חולים". במהלך ההשבתה התקבלו בבתי החולים מקרים דחופים בלבד, ואלפי העובדים השובתים ערכו אסיפות הסברה. 

 

בהסתדרות אמרו כי ההשבתה הקצרה היא בבחינת "איתות אזהרה" בלבד בשלב זה, ומטרתה להעלות את המודעות לבעיה הקשה של גמלאי "ביקור חולים". אם המהלך לא יצליח, אמרו בהסתדרות, "נשקול להחריף את צעדנו ולנקוט בצעדים דרסטיים יותר".

 

השביתה כללה את האחיות, עובדי "שירותי בריאות כללית", עובדי המינהל והמשק בבתי החולים הממשלתיים, איגוד העובדים הסוציאליים, איגוד המיקרוביולוגיים והביוכימאים, איגודי הרוקחים, טכנאי הרנטגן והעובדים הפרה-רפואיים. רופאי בתי החולים לא שבתו.

 

ד"ר יורם בלשר, יו"ר ההסתדרות הרפואית, ופרופ' אלישע ברטוב, יו"ר ארגון רופאי המדינה, שלחו את ברכותיהם ליו"ר ההסתדרות, ח"כ עמיר פרץ, ולכל הצוותים הרפואיים שהצטרפו לשביתה. "רק מאבק משותף, של כל הנוגעים בדבר, ישיג מוצא הוגן לעובדי 'ביקור חולים', שמצאו עצמם מול שוקת שבורה עם היקלעות בית החולים למצוקה כספית", אמר ד"ר בלשר והוסיף כי "כיום, במאבק מקיר לקיר, יש סיכוי למציאת פתרון לתשלום הפנסיה, ובמקביל נקווה שתימצא הדרך לאפשר את המשך הפעילות של בית החולים".

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: גיל יוחנן
הפגנת הגמלאים
צילום: גיל יוחנן
צילום: גיל יוחנן
"רבים עם החתולים על אוכל"
צילום: גיל יוחנן
דודו פריד
מאבק משותף. ד"ר בלשר
דודו פריד
מומלצים