שתף קטע נבחר

המועצות הדתיות: 700 עובדים עדיין לא קיבלו שכר

על פי נתוני ההסתדרות, מלינות 21 מועצות הדתיות את שכר העובדים במשך 1-4 חודשים; ההסתדרות: משרד ראש הממשלה מפר את החלטות בית הדין לעבודה; משרד ראש הממשלה: החלטת בית הדין כבר אינה תקפה, אבל אנחנו נפעל לתשלום השכר

21 מועצות דתיות עדיין מלינות את שכרם של כ-700 עובדים. כך עולה מבדיקה שערכה ההסתדרות, שהוצגה היום בפני הוועדה לביקורת המדינה של הכנסת.

 

על פי נתוני ההסתדרות, במועצות הדתיות של בת-ים, הרצליה, מעלה אדומים וקרני שומרון לא שולם שכר העובדים כבר 4 חודשים. במועצות אור-יהודה, גבעת עדה, בני שמעון, רחובות, יהוד ולוד, ובחלק מהמועצה באריאל, לא שולם השכר 3 חודשים; במועצות חוף עזה, מטולה, מזכרת בתיה וקרית גת, לא שולם השכר חודשיים; במועצות אור עקיבא, בני-ברק, בית-שאן, זכרון יעקב, מבשרת ציון וקריית ארבע, ובחלק מאריאל, לא קיבלו העובדים את השכר לחודש ינואר.

 

בהסתדרות אומרים: "הדבר מנוגד לפסק הדין של בית-הדין הארצי לעבודה, שקבע שקבלת שכר היא זכות יסוד".

 

במשרד ראש הממשלה, האחראי על המועצות הדתיות אומרים בתגובה: "החלטת בית הדין לעבודה חלה על חובות השכר שנצברו עד אוגוסט, ושולמו עד השקל האחרון. החלטת בית הדין אינה רלוונטית למשבר הנוכחי, אך למשרד ראש הממשלה יש מחוייבות לתשלום שכר העובדים, והוא יעשה כל דבר חוקי שביכולתו כדי להביא לתשלום שכר העובדים".

 

במשרד ראש הממשלה אומרים, כי המשרד מתקשה להביא לתשלום שכר העובדים, כיוון שמערכות המידע של המועצות הדתיות הן לקויות, וחלקן אינן מנהלות כל מעקב מסודר על חשבונותיהם. המשרד שכר רואי חשבון חיצוניים, המבצעים בימים אלה אימות נתונים במטרה לשים סדר בחשבונאות המועצות, וכך לאפשר את תשלום השכר.

 

מנכ"ל משרד ראש הממשלה, אילן כהן, הופיע היום בדיון בכנסת, ואמר שבכוונת המשרד להשלים את תוכנית הרה-ארגון של המועצות הדתיות תוך 3 שבועות, ובמקביל לכך, לעשות הכל כדי להביא לתשלום שכר העובדים. כהן שיבח בדיון את ההסתדרות על התגייסותה לסיוע לעובדי המועצות הדתיות.

 

מחזיק תיק המועצות הדתיות בהסתדרות, שלמה שטרן, אומר: "אני מברך את כהן על ההחלטה. נקווה שמשרד רה"מ יעמוד בהבטחותיו ויפסיק את בזיון בית-הדין לעבודה".

 

במשרד ראש הממשלה אומרים בתגובה לדבריו של שטרן: "חשוב להדגיש שכהן לא הבטיח דבר, ורק אמר שיעשה מאמץ בתקווה להביא לתשלום השכר".

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: אילן מרציאנו
מנכ"ל משרד ראש הממשלה: ישתדל להביא לתשלום השכר
צילום: אילן מרציאנו
מומלצים