שתף קטע נבחר

אלי יונס: 12 מיליון שקל עבור 16 חודשים בבנק הפועלים

כשנה וחצי אחרי שסיים תפקידו הגיע לפשרה עם בנק הפועלים ולפיה יקבל 6 מיליון שקל בנוסף ל-6 מיליון שקל שכבר שולמו לו

אלי יונס, שכיהן כמנכ"ל הפועלים במשך שנה ו-4 חודשים בלבד, קיבל מהבנק שכר בעלות כוללת של כ-12 מיליון שקל. כמעט שאין מנכ"ל בנק שקיבל שכר בעלות כה גבוהה. במקרה של יונס- השכר הגבוה התקבל על רקע מערכת יחסים עכורה במיוחד עם בעלי השליטה בפועלים.

 

בשנת 2002 עלות שכרו של יונס בבנק הפועלים הסתכמה ב-2.7 מיליון שקל, ב-3.1 - 2003 מיליון שקל, וכעת יקבל כ-6

מיליון שקל נוספים במסגרת הסדר פשרה.

 

יונס, כיום מנכ"ל בנק המזרחי, חתם באחרונה על הסכם פשרה עם בנק הפועלים שבמסגרתו יקבל כ-6 מיליון שקל. ההסכם נחתם כשנה וחצי לאחר שיונס סיים את תפקידו כמנכ"ל הפועלים. יונס מונה לתפקיד באפריל 2002, לתקופה שאמורה היתה להמשך 3 שנים, אך כעבור שנה חל פיצוץ ביחסיו עם בעלי השליטה בבנק והוא הודיע כי אינו יכול להמשיך בתפקיד.

באוגוסט 2003 עזב את בנק הפועלים. 

 

ההסכם נחתם בהליך גישור על ידי עו"ד רם כספי. יונס, שיוצג על ידי עורך דין אריאל שמר, דרש מהבנק פועלים סכומים גבוהים בהרבה, המוערכים ב-15-10 מיליון שקל וכוללים שכר עד תום החוזה, בונוס ותשלומים נילווים. הבנק, שיוצג על ידי עו"ד דורי קלגסבלד, טען כי מאחר שיונס מונה במאי 2004 לתפקיד מנכ"ל המזרחי, הוא אינו יכול להמשיך לשלם לו את שכרו.

 

בדו"חות בנק הפועלים לשנת 2003 צוין כי יונס טוען לסכומים נוספים המוערכים בכ-8 מיליון שקל שלגביהם קיימת מחלוקת. לאור זאת ניתן לראות בהסכם הישג מבחינת בנק הפועלים.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: חן מיקא
יונס: שר של 12 מיליון שקל
צילום: חן מיקא
מומלצים