שתף קטע נבחר

חשש: מתנחלים יציפו את בתי המשפט בתביעות

במשרד המשפטים חוששים שמתנחלים יגישו תביעות רבות, ויגרמו ל"פקק". שרת המשפטים, ציפי לבני, כינסה דיון מיוחד עם היועץ המשפטי לממשלה ותבקש ממשרד האוצר עוד מיליון שקל, לצורך התמודדות של הסניגוריה הציבורית

הנשק החדש של המתנחלים? שרת המשפטים, ציפי לבני, תבקש ממשרד האוצר תוספת של כמיליון שקלים לסניגוריה הציבורית, לטיפול בעומס שעשוי להיווצר בעקבות ריבוי מעצרים והגשות ערערים בעת ביצוע תוכנית ההתנתקות. כך התברר בתום פגישה שכינסה בלשכתה בהשתתפות היועץ המשפטי לממשלה, מני מזוז ופרקליט המדינה, ערן שנדר.

 

ערוץ 2 דיווח כי על-פי ההערכה במשרד המשפטים, כבר בימים הראושנים להתנתקות ייעצרו 500 עד אלף בני אדם, אולם החשש האמיתי הוא מפני גל תביעות שיגיע מימין ויסתום את מערכת המשפט ויגרום לעומס בלתי נסבל.

 

כבר היום יש בימין עורכי דין רבים שעמלים על תביעות מסוגים שונים. השרה לבני הגיעה למסקנה שהמערכת זקוקה לתגבור דחוף של כוח אדם. 

 

היום הובאו עצורי ההפגנות האלימות נגד ההתנתקות לבתי המשפט, ורובם שוחררו. המשטרה דיווחה שמפגינים, שנעצרו אמש בהפגנה האלימה בירושלים, התפרעו בבית המעצר במגרש הרוסים, עקרו ברזים, שברו מנורות, קרעו שמיכות ומזרנים, וגם חרטו על הקירות את הכתובות "רבין מחכה לאריק", "עונש מוות לבוגדים" ו-"מוות לערבים".

 

כמו כן דיווחה המשטרה שהעצורים גרמו נזק רב למשאית המשטרתית (זינזנה), שבה הובלו לבית המשפט. הם עקרו את התקרה, שברו את הפנסים הפנימיים ואת תריסי המזגן.

 

ראש הממשלה, אריאל שרון, התייחס בשיחה עם כתבים זרים, לאיומים מימין: "הביטחון האישי שלי לא מעניין אותי ולא משפיע עליי ועל תוכניותיי. אני נחוש לבצע את תוכניות הממשלה. מה שמטריד אותי זה לא לעכב את התוכניות. עם זאת, חלק מהאיומים הם בלתי נסבלים. אני מעולם לא נכנעתי ולא אכנע, והממשלה תעשה את כל הצעדים כדי להבטיח את הביטחון. אנחנו נדון בנושא האיומים".

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: אביגיל עוזי
תיקים בבתי המשפט. ארכיון
צילום: אביגיל עוזי
צילום: סבסטיאן שיינר
בית המשפט העליון
צילום: סבסטיאן שיינר
מומלצים