שתף קטע נבחר

ישי הודיע לשרון: ש"ס לא תצטרף לממשלה

בפגישה אותה הגדיר יו"ר ש"ס, ח"כ אלי ישי "מכרעת ואחרונה", הודיעה ש"ס כי לא תצטרף לממשלת שרון, כיוון שראש הממשלה לא הסכים לבצע "תפנית משמעותית בתקציב המדינה". ואם זה יפתח פתח לחזרת שינוי לממשלה? "לא יאיימו עלינו", אומר ישי

ש"ס לא תיכנס: יושב ראש ש"ס, אלי ישי, הודיע במסיבת עיתונאים שכינס בצהריים (יום ד') בתום פגישתו עם ראש הממשלה, אריאל שרון: "אנחנו לא מצטרפים לקואליציה. מתבקשת תפנית משמעותית בתקציב המדינה על-מנת שנצטרף, ושרון לא היה מוכן לבצע אותה".

 

ישי הבהיר במסיבת העיתונאים: "מיציתי את הדיונים. ש"ס לא תתמוך בתקציב. רק אם תיפסק חרפת הרעבת הילדים נוכל להיכנס. על הממשלה להכין תוכנית חירום נגד התנתקות מהעם והרעבת הילדים". בסוגיית משאל העם אמר ישי: "אם יתבצע משאל עם ברשות הפלסטינית ובישראל על הסדר קבע מפורט - הדבר יכול להיות מקובל על הרב עובדיה יוסף".

 

ראש הממשלה ביקש בשיחה לקיים סדרת פגישות בשבוע הבא עם נציגי האוצר, אך ישי הדגיש: "לא נזוז מילימטר מהעקרונות שלנו. ילדים לפני כיסאות, חלשים לפני תפקידים. רק אם נדע שיש תפנית משמעותית אמחל על כבודי ואגיע לדיונים".

 

ישי נשאל האם ה"לאו" של ש"ס עלול לפתוח דרך לשיבת שינוי לקואליציה, ואמר: "לא יאיימו עלי בזאב וכבש. אם שינוי והעבודה יחליטו לשבת במשותף ולהמשיך להרעיב את הילדים - זו תהיה אשמתם המלאה". הוא הגדיר את הפגישה עם ראש הממשלה "מכרעת ואחרונה".

 

"להפסיק עם המסטיק הלעוס" 

 

בש"ס סבורים כי ישי נישא על גל אהדה בתקופה האחרונה, בעיקר בשל דרישות תקציביות לא סקטוריאליות שהציב. לפיכך הכוונה שלו היא למצות עד תום את הצלחתו - ולכן החליט לשים סוף למו"מ כדי שלא יימשך, לדבריו, "כמו מסטיק לעוס".

 

גורמים בכירים בש"ס העריכו, כי ראש הממשלה אינו מעוניין לפתוח חזית מול שר האוצר נתניהו בנושא הקצבאות, נושא שהמווה את דרישתם

 העיקרית, ולכן כניסת ש"ס לקואליציה לא תתאפשר. מה עוד, שהרב עובדיה יוסף מסרב להתרשם מהשינוי המתחולל ברשות הפלסטינית ועומד על דרישתו כי יש לקבל תמורה בעד החזרת שטחים לפלסטינים.

 

עם זאת, למרות ההצהרות הלוחמניות, בש"ס לא פוסלים את האפשרות כי יתמכו או יימנעו לבסוף בהצבעה על התקציב - אך לכך יש תג מחיר, כהגדרתם.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: עופר מאיר
ישי. לא מצטרף
צילום: עופר מאיר
צילום: רויטרס
שרון. לא לתפנית בתקציב
צילום: רויטרס
מומלצים