שתף קטע נבחר

שנות האלפיים: יפות שלי

לכבוד המילניום החדש נדד הטקס הנוצץ של השנה צפונה לחיפה, עיר שגידלה וטיפחה הרבה יפהפיות. חיפה המשיכה במסורת המקומית והכתירה מלכות יפות מתמיד


 

 


 


 

 


  


 

רגע לפני שהיא מסיימת את לימודיה בתיכון ומתגייסת לצה"ל, זכתה יעל נזרי בת ה-18 בתואר מלכת היופי של ישראל. בתום ערב חגיגי ומרגש, שנערך במרכז הקונגרסים בחיפה, זכתה נזרי לא רק בתואר מלכת היופי לשנת 2006, אלא גם בתואר "חביבת הקהל".

 

בדומה למלכות שהוכתרו לפניה, נזרי התרגשה עד דמעות מהמעמד ונופפת בידה לעבר הקהל שהריע לה בהתלהבות והראה, ללא צל של ספק, שהוא מסכים עם בחירת השופטים.

 

בטרם החלה התחרות הצהירה נזרי, שהגיעה מקרית-שמונה, שבעקבות חוש הצדק המפותח שלה היא חולמת להיות עורכת-דין. עכשיו עומדות בפניה אפשרויות נוספות, אבל כבר הוכיחה שלפעמים חלומות מתגשמים.

 


 

"מלכת היופי החדשה של ישראל היא ציונית אמיתית, שעלתה לארץ בלי הוריה לפני שלוש שנים", הכריזה מרים נופך-מוזס, העורכת האחראית של שבועון "לאשה". הקהל, שכבר ניחש מי היא הזוכה, קיבל אותה בתשואות קולניות ובמחיאות כפיים אוהבות וילנה ידעה – היא עשתה את זה בגדול.

 

דרך ארוכה עברה ילנה ראלף, בת ה- 20 מרמת גן, שעלתה לארץ לבדה מאוקראינה, עד שהגיעה לתואר הנכסף "מלכת היופי של ישראל לשנת 2006". רגע אחרי שהונח כתר היופי על ראשה, היא נופפה באצילות לכולם וחילקה חיוכים למצלמות, מתאפקת לא לבכות לפתע לחשה: "אני צריכה את אבא ואמא שלי".

 

ההורים הנרגשים, אירנה וסרגיי, שהגיעו לארץ שלושה ימים קודם לתחרות, כדי לעודד את בתם היחידה והיפה, פילסו את דרכם בין קהל המברכים והמריעים, והתאחדו לתמונה משפחתית נדירה.

 


 

 

קצת אחרי שסיימה בהצלחה את לימודיה במגמה הביולוגית ורגע לפני שהתגייסה כמדריכת ספורט לצבא רשמה לעצמה גל גדות, בת ה- 18 וחצי מראש העין, הישג מרשים נוסף - מלכת היופי של ישראל לשנת 2004.

 

עוד לפני שהטקס הנוצץ התחיל ואחריו כל ההתרגשות הגדולה, הגדירה עצמה גל גדות שמי ששואפת וגם משיגה: "כשאני מתבייתת על מטרות אני משיגה אותן", אמרה ולא אכזבה. בשיא הערב כשהכל כבר כמעט הושלם, המתח, האורות והתפאורה היו בשיאם, והכריזה מרים נופך-מוזס, העורכת האחראית של השבועון "לאשה", על בחירתה של גדות לתואר מלכת היופי של ישראל לשנת 2004 וכתר המלכות הונח על ראשה. כל שנה והסינדרלה שלה.

 


 

תחרות מלכת היופי של 2003 תיזכר בגלל ההנחיה יוצאת הדופן והחיננית של אורנה דץ, הביצוע המחשמל של מושיק עפיה ושלומי סרנגה ל"חלום מתוק", ההוכחה שמירי בוהדנה לא רק יפה, אלא גם יודעת לשיר, ויודעת לשיר היטב, האווירה המיוחדת, אבל בעיקר בגלל המלכה, סיון קליין, בת ה-18 וחצי מירושלים, שזה היה לה היום המאושר בחייה.

 

בתום שנת מלכות עמוסת אירועים וחוויות סיכמה סיון: "נשארתי ילדה טובה ירושלים, רק שעכשיו אני ילדה יותר גדולה. לא הסתחררתי, למרות שנורא קל להיכנס לבועה. לא החלפתי החברים האמיתיים שלי, רק הוספתי לי חדשים ומדהימים".

 


 

בטקס נוצץ בהיכל הקונגרסים בחיפה, הוכתרה ימית הר-נוי, חיילת על סף שחרור מהיישוב אורנית, למלכת היופי לשנת 2003.

לימית, בת 19 וחצי בעת זכייתה, היה זה הניצחון השני בחיים. בגיל 12 היא ניצחה את מחלת הסרטן שהתגלתה בגופה, בתום חמישה חודשים קשים של טיפולים. "פעמיים בחיי התמודדתי ופעמיים ניצחתי, ולכן אני יודעת להעריך נצחונות", אמרה דקות לאחר שהונח על ראשה כתר היופי.

 

ימית היא בת למשפחה בת שש נפשות. אביה משרת בקבע כקצין רכב בצה"ל ואמה היא סייעת לגננת. "אני דומה לשניהם, יש לי קצת מהמזג המרוקני של אמא וקצת מהשאנטי הפולני של אבי".

 

בתום שנת המלכות היא מתכוונת ללמוד מינהל עסקים: "היופי הוא לא נצחי, אני משוכנעת שעלי ללמוד, ורואה עצמי אשת עסקים ומנהלת בית מלון בעתיד".

 


 

כבר בשלבים הראשונים של תחרות היופי לשנת 2001 בלטה הנערה הצנועה מחיפה, בת הזקונים למשפחה בת חמישה ילדים, לאב פנסיונר של רכבת ישראל ולאם עקרת בית - ביופיה ובמידותיה הנאות. מגיל צעיר עבדה אילנית כמלצרית, בשעות הפנאי אהבה לשיר והיתה פעילה בלהקת נוער.

 

לתחרות הגיעה בלי ציפיות גדולות, ואחרי דיאטה אינטנסיבית. כשעלתה לשלב הגמר, כבר היה ברור שהשופטים נכבשו בקסמי יופיה האקזוטי, ובסופו של ערב זוהר הניחו על ראשה את הכתר. "ידעתי שאני יפה", אמרה לאחרונה בכנות מפתיעה, "אבל לגמרי לא בקטע של לדגמן או ללכת להתחרות".

 

חודשים ספורים, לאחר שדורגה במקום השישי בתחרות "מיס יוניברס", כיכבה על מסלולי הדוגמנות והתראיינה לעשרות כלי תקשורת, פתחה גם בקריירה טלוויזיונית, וכיאה למלכת יופי, לא נעדר שמה מטורי הרכילות. לאחר נישואים לזמר אייל גולן וושני ילדים, השניים התגרשו.

 


 

טקס בחירת מלכת היופי לשנת 2000 ייזכר כנשף מרהיב ונוצץ, כיאה לטקס היופי הראשון באלף השלישי, בו הוכתרה מלכת היופי ה-50 של ישראל. בכבוד הזה זכתה נירית בקשי, בת 18, ממושב ברוש בדרום.

 

נירית, בעלת עיניים בגוון ירוק-עמוק, היתה בעיצומם של לימודי האמנות בתיכון בבאר שבע כשנבחרה. במהלך החזרות שקלה לפרוש, משום שחששה שלימודיה יפגעו, אולם אחרי שקיבלה שתי תעודות על הצטיינות בלימודים, החליטה שניתן לשלב בין השניים.

 

נירית, הצעירה מבין חמישה ילדים, הגיעה לתחרות אחרי שהוכתרה כסגנית ראשונה בטקס "תגלית השנה". את עצמה היא מגדירה "אדם סקרן, הרוצה לראות את העולם, לפגוש אנשים חדשים ולהתנסות". שאיפתה הגדולה: להשתלב בחינוך ילדים חריגים, או לטפל בבעלי חיים. 


פורסם לראשונה 23/02/2005 18:28

 

 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
גל גדות וההורים הגאים דקות אחרי ההכתרה
צילום: תומריקו
צילום: אלעד גרשגורן, ידיעות אחרונות
ימית הר נוי נוגעת ביופי עם מיס תבל שנת 99
צילום: אלעד גרשגורן, ידיעות אחרונות
צילום ערוץ 2
אילנית לוי מחזירה את כתר היופי לחיפה
צילום ערוץ 2
מומלצים