שתף קטע נבחר

אחרי שריד: גם איציק מרדכי רוצה ללמד בשדרות

השר לשעבר, יצחק מרדכי, עבר להתגורר בדירת שיכון בשדרות וכעת מעוניין להשתלב בפעילות חינוכית בתיכון הכללי בעיר - כך נודע ל-ynet. מנהל בית הספר: "מרדכי מעוניין ללמד את התלמידים בנושאי מורשת קרב, ונושאי ביטחון שונים, ומעוניין להכין לצה"ל תלמידי כיתות י"ב". המורה יוסי שריד כבר השתלב בהצלחה בבית הספר

אורח חדש ומפתיע הגיע לתיכון הכללי על-שם "גוטוירט" בשדרות, מתוך כוונה להשתלב בפעילות החינוכית בבית הספר - שר הביטחון לשעבר, יצחק מרדכי. כך נודע הלילה (יום ה') ל-ynet. חבר הכנסת, יוסי שריד, כבר החל ללמד בתיכון, ויכין תלמידים לבחינות הבגרות באזרחות.  

 

יצחק מרדכי עבר באחרונה להתגורר בשדרות, מתוך הזדהות עם תושבי העיר, והחל בפעילות התנדבותית מלאה בעיריית שדרות, בעיקר באגף הביטחון.

 

מרדכי נועד אתמול עם מנהל התיכון הכללי, רוני יוסף, וביקש לרתום עצמו לטובת התלמידים. מרדכי הגיע דקות ספורות לאחר שח"כ שריד סיים את השיעור ועזב את התיכון. "הוא ביקש להיפגש איתי ", סיפר יוסף, "ואמר שהוא מעוניין לתרום לבית הספר ומעוניין ללמד את התלמידים בנושאי מורשת קרב, ונושאי ביטחון שונים, הכנה לצה"ל של תלמידי כיתות י"ב המתגייסים לצה"ל, נושאים שבהחלט נראים לנו ויוכלו לעניין מאוד את התלמידים. 

 

"שמחנו מאוד על היוזמה הזו, והודעתי לו שאתייעץ עם הצוותים החינוכיים בבית הספר ונשלב אותו בשמחה במערכת החינוך שלנו".

 

מרדכי גם הודיע כי לא יסתפק רק במישור החינוכי ויפעל לסייע לבית הספר גם במישור החברתי כדי ליצור קשרים עם גורמים שונים ויעניק כל סיוע אחר שיידרש. "אני חושב שהיוזמה הזו, כמו היוזמה של ח"כ שריד, היא יוזמה ברוכה מאוד ונחמדה מאוד", אמר יוסף.

 

שריד, כך נראה, השתלב היטב בבית הספר ובהפסקות הוא יושב בחדר המורים ומתכונן לשיעור הבא. "הולך איתו מצויין", מתגאה המנהל, "התלמידים מאוד נהנים בשיעורים שלו. אוהבים אותו מאוד".

 

מויאל: מרדכי מעמיד את נסיונו לטובת שדרות

 

בעקבות ההצלחה הרבה, אמר ראש עיריית שדרות, אלי מויאל, שעתה נעשים מגעים קדחתניים להרחיב את תחום עיסוקו של שריד: "העלינו בפניו את הרעיון ללמד גם בתיכון הדתי, ואני רואה בכך חשיבות שהוא ילמד גם שם".

 

מרדכי החליט לעקור לשדרות ולהתגורר בה בעקבות ירי הקאסמים על העיר. גם הוא כמו שריד שבחר לבוא וללמד בעיר, עשה זאת ללא פרסום רב והוא מסרב להגיב לפרסום ב-ynet. הוא שכר דירת שלושה חדרים באחת השכונות היותר ישנות בעיר, במה שמכנים "דירות שיכון". השכנים התרגלו לנוכחותו ולא ניכרת התרגשות רבה אצלם.

 

"מדי בוקר הוא מגיע אלי ללשכה ועוזר לנו בהתנדבות מוחלטת במספר תחומים", סיפר מויאל, "הוא נפגש בבוקר עם קצין הביטחון העירוני, מתעדכן בנעשה, אחר כך עובד עם צוותי הביטחון בעיר, מסייע להם, כך גם לאנשי המשטרה בעיר ולגורמים השונים. הוא הפגיש אותי עם תורמים רבים ואנשים גדולים מאוד.

 

"הוא עושה זאת בשקט ובצנעה ובורח מפרסום כמו מאש. מדובר בכל זאת באלוף פיקודים לשעבר, שר ביטחון ותחבורה, גיבור ישראל. הוא אמנם עשה את מה שעשה ונשפט על כך אבל אי אפשר לקחת ממנו את הרקע והידע הרב ואת זה שהוא החליט להעמיד את כל אלו לטובת שדרות".

 

פרשת ההטרדות המיניות

 

כזכור, מרדכי הורשע ב-2001 בהטרדות מיניות. המקרה החמור ביותר בו הורשע מרדכי, בוצע, על פי ההרשעה, בדירתו בנתניה בא', קצינה צעירה ששירתה בלשכתו כאשר כיהן כאלוף פיקוד הצפון בצה"ל. הוא נידון לשנה וחצי מאסר על תנאי.

 

לפני כשבוע דחה נשיא בית המשפט העליון, השופט אהרן ברק, את בקשת מרדכי לקיים דיון נוסף בערעורו על הרשעתו בביצוע עבירות מין. השופט ברק קבע כי ההליך שהתקיים בבית המשפט העליון היה תקין וראוי, וכי לא נגרם למרדכי כל עיוות דין.

 

צה"ל עדיין לא הכריע בסוגיית האם יש להוריד את דרגתו של מרדכי - אלוף במילואים, שכן הוא הורשע בעבירה שיש עמה קלון. לפי חוק השיפוט הצבאי, על הרמטכ"ל להורידו לדרגת טוראי.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
המורה איציק מרדכי
צילום: גלי תיבון
מומלצים