שתף קטע נבחר

"רק יועמ"ש נרפה מאשים בן ופוטר את האב"

ח"כ יוסי שריד תוקף את היועץ מזוז וקובע: "עמרי שרון פעל בשם אביו, איתו ולמענו. העבירות לא נעשו ברוח הקודש". וגם מימין יוצאים למתקפה. ח"כ הנדל: "חושש מאוד שעומק הגירושים של שרון יהיו כעומק החקירה". ח"כ מיכאל איתן: מברך על החלטת מזוז

פרשות "חברות הקש": חבר הכנסת יוסי שריד (יחד) אמר בעקבות ההחלטה להגיש כתב אישום נגד בנו של ראש הממשלה כי "כתב האישום נגד הבן הוא רק כסות. עמרי שרון פעל בשם אריאל שרון, איתו ולמענו, ורק יועץ משפטי נרפה מאשים את הבן ופוטר את האב כאילו העבירות נעשו ברוח הקודש".

 

חברו לסיעה של שריד, ח"כ רן כהן, אמר כי "עקבות כתב האישום נגד עמרי שרון מובילות אל אריאל שרון. בית המשפט ישפוט את הבן, אולם הציבור ישפוט את האב".

 

וגם מימין תוקפים את משפחת שרון. יו"ר סיעת האיחוד הלאומי, ח"כ צבי הנדל, אמר בעקבות החלטת היועץ המשפטי מזוז להעמיד לדין את ח"כ עמרי שרון כי "זו תעודת עניות למדינה שמשפחה כזו מנהיגה אותה".

 

לדברי ח"כ הנדל, "אני חושש מאוד שעומק העקירות והגירושים של אריאל שרון יהיו כעומק החקירה, וההחלטה בפרשת סיריל קרן".

 

לעומתם, יו"ר ועדת חוקה, ח"כ מיכאל איתן, (ליכוד) אומר בתגובה להחלטת מזוז: "יש לברך את היועץ המשפטי לממשלה על נכונותו לפעול בתחום העבירות לפי חוק המפלגות ויש לקוות כי מדובר בנורמה שתחול לא רק לגבי עמרי שרון, אלא לגבי כלל הפוליטיקאים בישראל".

 

כתב האישום נגד ח"כ שרון יוגש בגין עבירות של קבלת תרומה אסורה, קבלת סכומים מעל המותר, אי ניהול מערכת חשבונות כנדרש, הוצאת סכומים מעל למותר ומסירת דו"ח של מועמד. כן יואשם שרון הבן בעבירות על חוק העונשין של רישום כוזב במסמכי תאגיד, עבירות מנהלים ועובדים בתאגיד, מרמה והפרת אמונים, קשירת קשר לביצוע פשע או עוון ושבועת שקר.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: תומריקו
ח"כ עמרי שרון. "כסות לאב"
צילום: תומריקו
צילום: תומריקו
שריד. היועץ המשפטי נרפה
צילום: תומריקו
מומלצים