שתף קטע נבחר
הכי מטוקבקות

  חדש: מיתקן זעיר שמונע נחירות - לתמיד

  שלושה מוטות זעירים הננעצים בחיך מבטיחים להפסיק את הנחירות המדירות את שנתם של כמיליון ישראלים. בקרוב גם אצלנו

  המסור עובד גם בחדר השינה שלכם שעות נוספות בלילה? בקרוב, סיוט הנחירות יכול לבוא אל קיצו: מיתקן חדש העשוי שלושה מוטות זעירים שמותקנים בחיך, מבטיח להפסיק סופית את התופעה המדירה את שנתם של הישנים לצידכם.

   

  תופעת הנחירות נגרמת בשל חסימה במעבר האוויר בזמן השינה. הנחירה היא למעשה שאיפה עזה של אוויר, בנסיון לכפות על המחסור בחמצן המגיע למוח. אלא שמבנה צר של הלוע או דום נשימה הנגרם פעמים רבות אצל מעשנים, חולי לב, אלה הסובלים מיתר לחץ דם וכבדי מישקל, יוצר את קול הנחירה מחריש האוזניים.

   

  הנחירות תוקפות בעיקר את הגברים, שאינם מוטרדים יתר על המידה מהתופעה. אלא שבנות הזוג הן אלה שמבלות לילות לבנים, וכבר מתרגלות לריטואל הוותיק: אטמי אוזניים, ומכת מרפק קלה לבן הזוג שמעירה אותו לשניות ספורות ומפסיקה את הנחירות לכמה דקות.

   

  על פי פרסומים רפואיים, כשמונים אחוז מבני 40 עד 65 נוחרים ב-10 אחוז מהלילות, וכעשרים אחוז מהם נוחרים בכמחצית מהלילות או יותר. בעיית הנחירות היא גם עניין מסוכן: מחקרים הוכיחו קשר בין עלייה בלחץ הדם וסיכון לדום לב אצל אלה הנוחרים. הנחירות גם פוגמות באיכות השינה, גורמים לעייפות במשך היום, תפקוד ירוד בעבודה וריכוז ירוד בזמן נהיגה.

   

  לאחרונה קיבלה חברת Restore Medical מארה"ב אישור ממנהל התרופות והמזון ממינהל המזון והתרופות האמריקני לשימוש בשיטה חדשה הקרויה "השתלת מערכת חיכית". השיטה מבוססת על השתלת שלושה תילים זעירים מפוליאסטר הקרויים pillar באורך 18 מילימטרים ובקוטר 2 מלימיטרים.

   

  אצל הנוחרים קיימת היצרות בחלל הלוע: האוויר הנשאף מתחכך ברקמה המוצרת, ויוצר את רעש הנחירה. המוטות הזעירים מרחיבים את פתח הלוע ובכך מאפשרים מעבר חופשי של אוויר לקנה הנשימה. ההשתלה בחיך נעשית בהרדמה מקומית תוך פחות מעשר דקות על ידי רופא אף אוזן גרון, במרפאה, ללא צורך בניתוח או בהרדמה כללית. בתוך שעתיים ניתן לחזור לפעילות הרגילה.

   

  ה-FDA אישר את הטיפול בבעיות נחירה וטיפול בבעיות דום נשימה המוגדרים "הפסקת נשימה חסימתית בשינה בדרגה  מתונה עד בינונית". המכשיר אמור להיות משווק בתוך מספר שבועות גם בישראל, על ידי חברת "סונומד" הישראלית.

   

  שאלות? המומחים שלנו משיבים לכם בפורומים הרפואיים:

   

  לפנייה לכתב/ת
   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  נחירות. רעש וסכנה בריאותית
  צילום: סי די בנק
  ד"ר רק שאלה
  מחשבוני בריאות
  פורומים רפואיים
  מומלצים