שתף קטע נבחר

המטפלת שתועדה מתעללת: "לא רוצה לחיות"

המטפלת, גלינה גוריאצקין, חשודה בהתעללות בזוג תאומים בני שבעה חודשים. מעצרה הוארך בשבוע. ההתעללות המזעזעת נחשפה כשההורים הבחינו בשינוי בהתנהגותם של התאומים והציבו בבית מצלמת וידיאו. לתדהמתם, גילו כי המטפלת שהעסיקו מכה ומתעללת בתינוקות בהיעדרם. הם מיהרו עם קלטת הווידאו למשטרה. המטפלת הודתה רק אחרי שהמשטרה הציגה בפניה את הקלטת

"אני מרגישה רע. אני לא רוצה לחיות". כך אמרה אחר הצהריים (יום ג') בבית משפט השלום בתל אביב, גלינה גוריאצקין, בת 31, מפתח תקוה, המטפלת החשודה בהתעללות בתאומים בני שבעה חודשים. מעצרה של גוריאצקין הוארך בשבעה ימים.

 

קלטת הווידיאו צולמה בסתר על ידי זוג ההורים, תושבי רמת גן, שחשדם התעורר לאחר שהבחינו בשינוי בהתנהגות ילדיהם, תינוק ותינוקת. הם הציבו מצלמת וידיאו בבית - וגילו תמונות מזעזעות.

  

בקטע הווידיאו נראית גוריאצקין בבירור כשהיא צופה בטלוויזיה, יחד עם התינוקת. כאשר התינוקת התחילה לבכות - המטפלת ניסתה להשתיק אותה באמצעות בקבוק, אולם התינוקת סירבה לקבלו. בתגובה לפתה המטפלת בגרונה, הרימה אותה והטיחה אותה בעוצמה בספה. התינוקת בכתה בקול חד, והמטפלת תפסה אותה כמו שמחזיקים בעל חיים ויצאה מהחדר.

 

 

נציג המשטרה, רס"ב יוסי טל, אמר בדיון בבית המשפט: "לא בכל יום אני משמש כפה לתינוקות מוכים, שמחמת גילם הרך טרם התברכו בכושר ביטוי. צפיתי אמש בקלטת שמתעדת את מעללי החשודה, ואני מודה שלא עצמתי עין כל הלילה. אני בטוח שעם חשיפת הזוועה, שנתם של הורים רבים בוודאי תיטרף. מדובר בעבירות שלדעתי הן מהקשות, החמורות והבזויות ביותר בחוק העונשין. מדובר ביונקים שלא חטאו במאומה, שנפלו טרף בידי המטפלת, שמתוקף עיסוקה היתה אמורה 'לפרוש כנפיה' עליהם ולדאוג לביטחונם, אך במקום זאת הפכה אותם לשקי האגרוף שלה".

 

רס"ב טל אמר עוד כי המטפלת היא "זאב במסווה של כיפה אדומה". במשטרה חושדים כי גוריאצקין התעללה בעבר בתינוקות נוספים. 

 

השופטת מיכל ברק-נבו כתבה בהחלטתה: "קיימות בידי המשטרה ראיות המקיימות יותר מחשד סביר לביצוע המעשים המיוחסים לה, ובאשר לחשד למקרים נוספים בהם התעללה בחסרי ישע, ניתן למצוא חיזוק מסוים לדברים המופיעים בדו"חות החסויים של המשטרה".

 

ההורים חשדו כי התינוקות הפסיקו לחייך 

 

ההורים התלוננו נגד המטפלת במשטרת מרחב דן ביום שישי האחרון. לחוקרים סיפרו שלאחרונה הבחינו בשינוי בהתנהגותם של התאומים. לדבריהם, התינוקות הפסיקו לחייך ומדי פעם אף נרתעו מהמטפלת שלהם, שאותה העסיקו בעקבות מודעה בעיתון.

 

ההורים הציבו מצלמת וידיאו בדירתם כדי לבדוק את המתרחש בה בעת שהם נמצאים בעבודה והמטפלת נמצאת עם ילדיהם. סגן ניצב אלון גרוסמן, ראש מחלקת החקירות של מרחב דן, סיפר ל-ynet כי ההורים החליטו להציב את המצלמות לאחר שהבחינו ב"התנהגות מוזרה ואפטיות" של התאומים.

 

כעבור מספר ימים, כאשר צפו בני הזוג בקלטת, נחרדו לגלות כי המטפלת תועדה כשהיא מכה, מטלטלת ומשליכה את התאומים לעבר הספה. מדי פעם, כאשר בכו לאורך זמן, היא אף נהגה לאחוז בצווארם של התינוקות ולחנוק אותם.

 

בעקבות התלונות והקלטת נעצרה אמש גוריאצקין מבלי שידעה

שבידי המשטרה נמצאת קלטת וידיאו המתעדת את מעשיה. תחילה ניסתה להכחיש את הדברים וטענה "אני מטפלת טובה".

 

בשלב מאוחר יותר הודתה שייתכן והתנהגה "טיפה בקשיחות" עם התאומים - ואז הוצגה בפניה הקלטת. היא נשברה והודתה במעשים. "אני מודעת לכך שזה לא בסדר ומודעת לכך שמדובר בהתעללות בחסר ישע", אמרה. לטענתה, לקתה בהתקפות זעם.

 

חוקרי המשטרה סיפרו ל-ynet כי קשה להבין מהקלטת את פשר הדיבוק שאחז במטפלת. לדבריהם, היא נראית יושבת שלווה מול הטלוויזיה - ופתאום נוהגת באלימות כלפי התינוקות. "גם להורים", סיפר סנ"צ גרוסמן, "היה קשה להאמין מה עשתה המטפלת - שהם כל כך סמכו עליה".


פורסם לראשונה 22/02/2005 08:40

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
המטפלת והתינוקת בקלטת. התעללות קשה
צילם: אבי כהן
גוריאצקין. צולמה מתעללת
צילם: אבי כהן
מומלצים