שתף קטע נבחר

התעוורה בגלל ניתוח לייזר ותפוצה ב-300 אלף שקל
אשה בת 55 שאיבדה את הראייה בעין שמאל בעקבות ניתוח לייזר להסרת משקפיים, תקבל פיצויים של כ-300 אלף שקל מהרופא שניתח אותה לפני כעשר שנים, פרופ' משה לזר. השופטת: "מצאתי לנכון לפסוק לה פיצוי גלובלי הן בגין הפסד כושר השתכרות והן בגין עזרת צד ג' והוצאות"
אשה בת 55 שאיבדה את הראייה בעין שמאל בעקבות ניתוח לייזר להסרת משקפיים, תקבל פיצויים של כ-300 אלף שקל מהרופא שניתח אותה לפני כעשר שנים, פרופ' משה לזר מבית החולים אסותא בתל-אביב. שופטת שלום בקריות, שדנה בתביעה שהגישה האשה נגד הרופא וחברת מרכז לייזר לניתוחי קרנית, שבבעלותו ובניהולו, קבעה שהם אחראים לנזק שנגרם לתובעת וחייבה אותם לשלם לה את הפיצויים.

 

התובעת, שסבלה מקוצר ראייה גבוה, עברה את ניתוח הלייזר בעינה השמאלית בינואר 1994 בבית החולים אסותא. לטענתה, בעקבות הניתוח הידרדרה הראייה באותן עין עד כדי עיוורון.

 

השופטת אביטל בית-נר, סגנית נשיא בית משפט השלום בקריות, ששמעה את העדויות וצפתה בקלטות שהגישו הנתבעים, העריכה על סמך עדויות של מומחים כי שיעור נכותה של התובעת הוא 20%. 

 

עם זאת, קבעה השופטת בפסק הדין שניתן אתמול (ב'), כי התובעת מתפקדת ועובדת באופן רגיל וללא קושי. "לולא הייתי יודעת על פגם בראייתה", כתבה

בפסק הדין, "לא הייתי חשה כלל כי קיימת אצלה בעיה כלשהי. נכותה הרפואית של התובעת בעין שמאל איננה מגבילה אותה, נכון להיום, מבחינה תפקודית ואין התובעת נזקקת לעזרת צד ג'".

 

"יחד עם עם זאת", ציינה השופטת,, "מאחר שמדובר בעניין של ראייה ומחשש שמא בעתיד יוחמר מצב העין הנותרת והתובעת תתקשה יותר בתיפקוד, מצאתי לנכון לפסוק לה פיצוי גלובלי הן בגין הפסד כושר השתכרות והן בגין עזרת צד ג' והוצאות".

 

השבוע פורסם כי פרופ' לזר נתבע בימים אלה בבית משפט השלום בתל-אביב לשלם פיצויים לאשה שנותחה על ידו בלייזר לפני 6 שנים. האשה טוענת בתביעתה כי נגרם לה עיוורון בעין שמאל וקושי חומר בראייה בעין ימין בעקבות הניתוח. אשה נוספת, עורכת דין במקצועה, תובעת ממרכז רפואי אחר מיליוני שקל כפיצוי בגין נזקים שנגרמו לה לטענתה בעקבות ניתוח לייזר להסרת משקפיים שעברה לפני כשבע שנים.

 

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
מומלצים