שתף קטע נבחר

מ-1 במרס נדע היכן יוצבו אנטנות סלולריות

לידיעתכם: חברות הסלולר יחויבו מעתה לעדכן את המשרד לאיכות הסביבה על מיקום האנטנות החדשות, ומידע זה יפורסם באתר המשרד לאיכות הסביבה. כ-800 אנטנות הוקמו ברחבי הארץ בשנה האחרונה, ומספרן הכולל גבוה מ-6,000

מעכשיו, תוכלו לעקוב אחר הקמת אנטנות סלולריות חדשות: השר לאיכות הסביבה, שלום שמחון, החליט היום (ג') לחייב את החברות הסלולריות, החל מה-1 במרס, לפרסם את רשימת המוקדים שבהם הן מתכוונות להציב אנטנות סלולריות.

 

החלטת השר התקבלה בעקבות פניות רבות שהתקבלו במשרד לאיכות הסביבה בשבועות האחרונים מאזרחים מודאגים, הטוענים שהאנטנות מוקמות בלילה ושהציבור אינו יכול לדעת על הקמתן מראש.

 

מנתוני המשרד לאיכות הסביבה עולה כי בשנת 2004 הוקמו יותר מ-800 אנטנות על ידי 4 חברות הסלולר. כיום יש ברחבי הארץ 6,365 אנטנות: 2,129 של פלאפון, 2,117 של פרטנר, 1,815 של סלקום ו-304 של מירס.

 

במשרד לאיכות הסביבה מבהירים, כי הליך האישור להקמת אנטנה, מבחינת בטיחות קרינה, הוא דו שלבי: היתר הקמה המבוסס על סקר בטיחות קרינה מקדים שמבוצע בסביבות המקום שנבחר להקמת האנטנה. אם נמצא כי רמות הקרינה החזויות אינן עולות על המלצות המשרד, ניתן היתר להקמה והפעלה זמנית. אחרי הקמת האנטנה אם הבדיקות הוכיחו כי רמת הקרינה עומדת בדרישות, ניתן היתר הפעלה קבוע.

 

בעקבות החלטת השר, יחויבו חברות הסלולר החל מ-1 במרס להעביר למשרד לאיכות הסביבה אחת לחודש את רשימת כל אתרי האנטנות החדשות המתוכננות לקום. רשימה זו תפורסם באתר האינטרנט של המשרד יחד עם הפרטים על רמות הקרינה המרביות הצפויות לאחר הפעלת כל אחת מהאנטנות.

 

לפני כשבוע החליט מטה המאבק של ראשי הרשויות להסדרת פריסת האנטנות הסלולריות בערים, כי הרשויות המקומיות יפרסמו מעתה כל בקשה של החברות הסלולריות להקים אנטנה בתחומיהן. המטה ציין כי החלטתו נובעת מכך שתמ"א (תוכנית מתאר ארצית) 36 אינה מאפשרת לרשות המקומית כל מעורבות או השפעה לגבי קביעת מיקומה של אנטנה סלולרית.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
האנטנות. מעכשיו נדע
צילום: תומריקו
צילום: רוני שיצר
שמחון. בעקבות פניות רבות
צילום: רוני שיצר
מומלצים