שתף קטע נבחר

אתם שיתפתם
  זירת הקניות

  החמאס: אם לא ישוחררו אסירים - נחטוף חיילים

  אלפי תומכי החמאס הפגינו בג'בליה בקריאה לשחרר את כל האסירים הפלסטינים. בכיר החמאס, פתחי חמאד, איים: "הוכחנו בעבר, גם במקרה של וקסמן, שאנו יכולים להגיע אל החיילים הישראלים". לדבריו, "בסירובה לפתור את הסוגייה, מונעת ישראל מהרגיעה הנוכחית מלהפוך להפסקת אש אמיתית"

  הסוף לרגיעה? אלפי תומכי החמאס הפגינו בצהריים (יום ו') במחנה הפליטים ג'בליה בצפון הרצועה למען שיחרור כל האסירים הפלסטינים. בכיר בחמאס, פתחי חמאד, איים בהפגנה כי ארגונו יחטוף חיילים אם ישראל לא תשחרר את כל האסירים הפלסטינים. השבוע שיחררה ישראל  500 אסירים פלסטינים "בלי דם על הידיים", אולם הרוב המוחלט של האסירים השתייכו לתנועת הפתח.

   

  בהפגנה, שהתקיימה לאחר תפילת יום השישי, אמר חמאד כי על ראש הממשלה שרון לשמור היטב על חייליו "מכיוון שהחוליות שלנו מוכנות לצאת בכל רגע למבצעים של חטיפת חיילים אם לא נראה פיתרון צודק והוגן שיביא בסופו של דבר לשיחרור כל האסירים". חמאד הוסיף כי הנסיגה מהרצועה מוכיחה שישראל פועלת תחת לחץ וככל הנראה זה מה שיידרש גם בעניין האסירים.

   

  לדבריו, "ישראל מנסה לשטות ולרמות את הפלסטינים בסוגיית האסירים ואנו לא נהסס לחטוף חיילים כדי להגיע למצב דומה לעסקת ג'יבריל. הוכחנו בעבר, גם במקרה של נחשון וקסמן ובמקרים נוספים שאנו יכולים להגיע אל החיילים הישראלים".

   

  חמאד אמר כי "אין שום מניעה בפני תנועתו ואנשיה לאלץ את ישראל לשחרר את כל האסירים במסגרת עסקת חילופי שבויים גדולה שתתרחש אם תינתן ההוראה לפעילי הארגון לחטוף חיילים".

   

  בכיר החמאס הדגיש כי "בתוקפנות שלה ובסירובה לפתור את סוגיית האסירים, מונעת ישראל מהרגיעה הנוכחית מלהפוך להודנה והפסקת אש אמיתית וממושכת".

   

  יש לציין, כי דברים אלה נאמרים מספר ימים לפני חידוש הדיאלוג הפלסטיני בין הארגונים הפלסטינים השונים על הפסקת האש. הדיאלוג שהיה אמור להתחדש בשבוע הבא בקהיר צפוי להידחות ככל הנראה במספר ימים.

   

  למרות הרגיעה בשטחים, הבהירו בכירי החמאס מספר פעמים כי ההתנגדות הפלסטינית לא הסתיימה וכי במידה וכל הזכויות של הפלסטינים לא יוחזרו אליהם, ההתנגדות תשוב להיות הכלי המרכזי במאבק נגד הכיבוש.

   

  בכיר החאמס, חאלד משעל, הבהיר בתחילת החודש: "לא יהיה ויתור על כל העקרונות והקווים האדומים של העם הפלסטיני ושל התנועה".

   

  לפנייה לכתב/ת
   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  צילום: איי פי
  הפגנת חמאס. ארכיון
  צילום: איי פי
  צילום: חגי אהרון
  אסירים ביטחוניים בכלא גלבוע
  צילום: חגי אהרון
  צילום: איי אף פי
  הפגנה למען האסירים
  צילום: איי אף פי
  צילום: איי אף פי
  שיחרור האסירים השבוע
  צילום: איי אף פי
  מומלצים