שתף קטע נבחר

"דרכים צדדיות" זכה בפרס הסרט העצמאי

הסרט המועמד גם לאוסקר זכה בשישה פרסי ה"Independent Spirit", המוענקים לסרטים דלי תקציב

הסרט "דרכים צדדיות" זכה בפרס ה"Independent Spirit", המקבילה של סרטי ה"ארט-האוס" העצמאיים לאוסקר של האולפנים הגדולים. הסאגה המוערכת, שהופקה בתקציב של 16 מיליון דולר ומועמדת לפרס האוסקר, זכתה בכל שש הקטגוריות שבהן היתה מועמדת, כולל הסרט, הבמאי, התסריט והשחקן הראשי.

 

המתחרה העיקרי של הסרט, "מריה הלבנה", שהיה מועמד לחמישה פרסים, זכה בשניים, כולל לשחקנית הראשית קטלינה סנדינו מורנו הקולומביאנית. מבין שאר המתחרים רק עוד סרט אחד זכה בשני פרסים – "דרום אמריקה באופנוע".

 

פרסי ה"Independent Spirit", שחולקו בפעם ה-20, מוענקים לסרטים דלי תקציב לפי קריטריונים של מקוריות, בחירת נושאים פרובוקטיביים ומידה מסוימת של מימון עצמאי. את האירוע מארגן סניף לוס אנג'לס של ה"Independent Film Project", גוף המטפח יוצרי קולנוע עצמאיים, והזוכים נבחרים על ידי 9,000 חברי הקבוצה.

 

רבים מהסרטים שהיו מועמדים בטקס מתחרים גם על פרסי האוסקר שיחולקו הלילה, אבל בדרך כלל יש מעט מאוד חפיפה בין שני הטקסים. "דרכים צדדיות" מועמד לחמישה פרסי אוסקר, אבל נחשב כמועמד מוביל רק במירוץ לפרס התסריט המעובד.

 

כוכב "דרכים צדדיות" פול ג'יאמטי זכה בפרס השחקן הראשי. השחקנים המככבים לצדו, תומס היידן צ'רץ' ווירג'יניה מדסן, זכו בפרסי שחקני המשנה. במאי הסרט אלכסנדר פיין זכה בפרס הבימוי, וחלק את פרס התסריט עם ג'ים טיילור, שותפו לכתיבה מזה 15 שנים.

 

סנדינו, כוכבת "מריה הלבנה", מועמדת גם לפרס האוסקר. הסרט דובר הספרדית זכה גם בפרס התסריט הראשון לבמאי-תסריטאי של הסרט ג'ושוע מרסטון, שחקר במשך שנים את הסחר בסמים בין קולומביה לארה"ב. "דרום אמריקה באופנוע" זכה בפרס הופעת הביכורים (לרודריגו דה לה סרנה) והצילום. בין הזוכים הנוספים: "הים שבפנים" – הסרט הזר, "Metallica: Some Kind of Monster" – הסרט התיעודי ו"Garden State" – סרט הביכורים.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
פול ג'יאמטי ותומס היידן צ'רץ', דרכים צדדיות
לאתר ההטבות
מומלצים