שתף קטע נבחר

שב"כ: עלייה בהמרדה; בשיא: חצי מהמשפחות יתפנו

בדיון סגור בוועדת החוקה של הכנסת, לא הכחיש היועץ המשפטי של השב"כ שנעשה שימוש בסוכנים בקרב פעילי ימין אולם הצהיר ש"מאז ימי אבישי רביב, נלמדו הלקחים". עוד עולה שחלה עלייה דרמטית בעבירות ההסתה לאלימות בקרב המתנגדים להתנתקות. יחידה חדשה בפרקליטות תפעל כדי להאיץ את אכיפת החוק. בשיא: כ-800 משפחות הסכימו להתפנות

בדרך לפרשת שמפניה 2? היועץ המשפטי של השב"כ, אינו מכחיש שהארגון מעסיק סוכנים בקרב פעילי ימין אך אמר כי "מאז הפעלתו של אבישי רביב נלמדו הלקחים, יש פיקוח וכיום אין תופעות כאלה".

 

הבכיר אמר את הדברים בתשובה לשאלה ששאל ח"כ יולי אדלשטיין (ליכוד), בדיון סגור שערכה היום (ג') ועדת החוקה של הכנסת בנושא היערכות מערכת אכיפת החוק לביצוע תוכנית ההתנתקות.

 

בדיון השתתפו בכירים מהשב"כ ומהפרקליטות שהגיעו לוועדה על מנת להסביר על אופיה של יחידה חדשה שהוקמה בפרקליטות לקראת ההתנתקות.

 

עוד עולה מהדיון כי לאחרונה ישנה עלייה דרמטית בעבירות של הסתה לאלימות וגזענות, השתמטות והמרדה, ועל פי ההערכה, ככל שיתקרב מועד הפינוי, תופעות אלה יתגברו.

 

היועץ המשפטי של השב"כ נשאל גם לגבי פסק הלכה של רבנים הקובע כי מותר לפגוע בחיילים דרוזים ולא יהודים ואמר כי הוא לא מכיר מידע כזה וכי לפי שעה לא רואים צורך בשב"כ להפעיל אמצעים חריגים.

 

שי ניצן, המשנה לפרקליט המדינה לעניינים מיוחדים, העומד בראש הצוות הבין-משרדי, אמר כי "עובר גבול דק בין חופש הביטוי לעבירה" וקרא לנקוט בצעדים נגד האלימות.

 

"אלימות באה לידי ביטוי גם בהפגנות שהן דבר לגיטימי, אך יחד עם זאת, יש לעשות צעדים להרתעה משימוש באלימות", אמר ניצן.

 

לדבריו, "ישנו אישור גורף לאסור הפגנה מעתה מול ביתו של איש ציבור. אין ביחידה שום מיוחדות מבחינת כללים והוראות. שרת המשפטים לא נותנת הוראות בתחום אכיפת החוק, מי שייתן את ההוראות זה היועץ המשפטי ופרקליט המדינה. לטובת היחידה יוקצו פרקליטים ויתוגבר כוח האדם, על מנת להאיץ את התהליכים לאכיפת החוק באופן מהיר ולהעביר מסר מרתיע".

 

בשיא: יש הסכמה ש-800 משפחות יתפנו

 

ראש מנהלת ההתנתקות, יונתן בשיא, הציג היום הערכות אופטימיות בנתונים שמסר לועדת חוץ וביטחון, בנוגע לפינוי הרצועה.

 

לדבריו, 800 משפחות הגיעו להסכמה להתפנות מרצון (כמחצית ממשפחות הגוש), 300 משפחות צפויות להגיע להסכמה בימים הקרובים, ו-600 משפחות נוספות צפויות להגיע להסכמה בחודשיים הקרובים. עם זאת, בפועל חתמו על פינוי מרצון, 25 משפחות בלבד מהיישוב פאתי שדה.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: איי אף פי
מפגינים נגד ההתנתקות
צילום: איי אף פי
צילום: אילן מרסיאנו
בשיא. 800 משפחות כבר מתפנות
צילום: אילן מרסיאנו
צילום: גדי קבלו
הפגנת מחאה בגוש קטיף
צילום: גדי קבלו
מומלצים