שתף קטע נבחר

בכיר בש"ס: לא שולל משאל, גדולי התורה יכריעו

היום צפוי מרכז הליכוד לאשר את משאל העם על ההתנתקות ובכך לאפשר ל-30 ח"כים בליכוד לתמוך בחוק בכנסת. עד כה, נמנעו חברי ש"ס לתמוך ברעיון, אולם היום קובע בכיר בתנועה: "גדולי התורה יידרשו להכריע בסוגייה"

המערכת הפוליטית מחכה לש"ס: על רקע ההצבעה בעניין משאל עם על ההתנתקות במרכז הליכוד, בש"ס לא מטילים הבוקר (יום ה') לאו מוחלט על קיום המשאל. בפעם הראשונה אומר ל-ynet בכיר בש"ס: "החלטה כה חשובה ותקדימית תתקבל אך ורק על ידי גדולי התורה שצריכים לשקול יחד האם 16 חברי הכנסת של ש"ס ויהדות התורה יתמכו בחוק משאל העם". מדובר ברב עובדיה יוסף, ברב יוסף שלום אלישיב והאדמור מגור שצריכים להגיע להסכמה משותפת על קיום המשאל.

 

הבוקר התקיימה התייעצות בבית הרב עובדיה יוסף, הרב ביקש לדעת מה אופי הפשרה שהושגה בהחלטת הסיכום של ועידת המרכז והוא עדיין נשאר בדעתו נגד משאל העם. אחד מבכירי המורדים אמר ל-ynet כי "צריך לזהות את האינטרסים הפוליטיים ולא ללכת שבי אחר ההצהרות של ש"ס, שלה אינטרס מובהק להפיל את ממשלת שרון ולהוריד את המערכת לבחירות".

 

היום צפוי מרכז הליכוד לאשר ברוב גדול את קיום משאל העם ו"מורדי" הליכוד צפויים להגדיל את תמיכת חברי סיעת הליכוד במשאל העם מ-17 חברים התומכים כעת ל-30 שיתמכו ללא ברירה לאחר החלטת המרכז. נכון למערך הכוחות היום, גם תמיכת 30 חברי כנסת מהליכוד לא מספיקה על מנת להעביר את החוק וה"מורדים" חייבים את תמיכת החרדים בחוק. בש"ס טוענים כי אין שום מגעים חשאיים בין "המורדים" לרב עובדיה, אלא ש"המורדים" שולחים כל פעם רב אחר במטרה לשכנע את הרב עובדיה.

 

המערכת הפוליטית כולה מחכה להחלטה סופית של ש"ס שתקבע האם משאל עם ייצא לפועל. יו"ר ועדת החוקה, ח"כ מיכאל איתן, אמר כי לאחר אישור ועידת המרכז: "נקודת הראות של ש"ס תשתנה והיא עלולה להביא לכך שהיא תבין שבידה הדבר והיא זו שתקבע אם יתקיים משאל עם".

 

בתגובה אומר היום יו"ר ש"ס, אלי ישי: "ההחלטה על קיום המשאל לא יושבת לי על הכתפיים. הרב עובדיה נשאר בעמדתו נגד המשאל". 

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: צפריר אביוב
הרב עובדיה יוסף. יכריע?
צילום: צפריר אביוב
צילום: אורי פורת
כינוס הליכוד. ארכיון
צילום: אורי פורת
צילום: זום 77
ח"כ איתן. "נקודת הראות של ש"ס תשתנה"
צילום: זום 77
מומלצים