שתף קטע נבחר

הערכה: ביקור חולים יימכר למשקיעים מחו"ל

בית החולים הירושלמי הנמצא בטיפול של כונס נכסים, קיבל לאחרונה שתי הצעות לרכישה מקבוצות משקיעים חרדים מארה"ב. המשמעות: בית החולים לא ייסגר. שתי הקבוצות יגישו תוכניות עסקיות לבית המשפט, שיבחר את ההצעה הטובה ביותר

החשש מסגירתו של בית החולים "ביקור חולים" בירושלים מתחלף לאפשרות ריאלית שבית החולים יימכר בעשרות מיליוני שקלים למשקיעים חרדים מחו"ל - כך התברר הערב (יום ד').  

 

בית החולים נמצא מזה כשנה וחצי בטיפול של כונס נכסים, בעקבות גרעונות מצטברים שהגיעו בנובמבר 2003 לסכום שיא של כ-200 מיליון שקלים. אמש גילה בא-כוחו של כונס הנכסים הרשמי של בית החולים, עו"ד יעקב שפיגלמן, ששתי קבוצות משקיעים מארה"ב מעוניינות, כל אחת בנפרד, לרכוש את בית החולים.

 

בעבר הגיעו שתי הצעות ראשוניות לקנות את בית החולים, אולם הן לא נתפסו כרציניות מספיק. לאחרונה, בעקבות משא ומתן מתקדם עם משקיעים חרדים, חל שינוי בתמונת המצב. "פנתה אלינו אחת הקבוצות שהגישה את ההצעה הראשונה ושיפרה באופן מאוד משמעותי את ההצעה, ואחריה פנתה קבוצה נוספת והגישה גם היא הצעה משמעותית לפתרון הבעיות", אמר עו"ד שפיגלמן בדיון שהתקיים בבית המשפט המחוזי בירושלים.

 

"מדובר על רכישת הנכסים והפעילות של בית החולים תמורת עשרות מיליוני שקלים, תוך התחייבות להפעיל את בית החולים כעסק חי לתקופה ארוכה והתחייבות להעסיק מספר עובדים מינימלי כפי שנדרש בהצעה המקורית", הוסיף עו"ד שפיגלמן.

 

בית המשפט יצטרך לבחור אחת משתי הצעות הרכש

 

שתי הקבוצות הציעו מודל שונה לרכישה. אחת מציעה מימון מלא לרכישת בית החולים, אך אינה מתייחסת לסוגיית הפנסיות עבור גימלאי בית החולים, שבשל המצב הקשה אינם מקבלים את הגמלה המגיעה להם באופן רציף. הקבוצה השנייה רוצה לקבל את השליטה בבית החולים בלא תמורה, תוך התחייבות לקחת על עצמה את תשלום הפנסיות של העובדים למשך 20 השנים הקרובות, תוך קיצוץ מסוים.

 

"ההצעות בסכומים מאוד משמעותיים ושתיהן מדברות על המשך ההפעלה, כך שמבחינה זו יש מקום לאופטימיות שנוכל בסופו של דבר לסיים את התהליך. שני המציעים התבקשו להגיש תוכנית עסקית כיצד הם רואים את המשך ההפעלה של בית החולים", אמר עו"ד שפיגלמן.

 

על-פי הערכה, לשתי הקבוצות יוענק פרק זמן של כחודש עד חודשיים לגיבוש ההצעות הסופיות, בטרם יחליט בית המשפט איזו מבין השתיים מועדפת. 

 

מאז נכנס ברי בר-ציון לתפקידו כמנהל הזמני של בית החולים, הצליח בית החולים לשמור על איזון תקציבי במשך שנת 2004, ולאחרונה נרשם אף רווח תפעולי קל. בתוך כך מסר בר ציון, כי גמלאי בית החולים יקבלו מחר את הפנסיה של חודש פברואר במלואה. זאת, על אף שלא התקבל החודש סיוע כלשהו מהמדינה.  

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
מומלצים